Kupno domu to prawdopodobnie największe zobowiązanie finansowe, jakie kiedykolwiek podejmiesz. Jeśli jest to twój pierwszy dom, zastanawianie się, jak zaoszczędzić depozyt i wynegocjować kredyt hipoteczny, może wydawać się przytłaczające z tak wieloma opcjami, ale ważne jest, aby rozejrzeć się, przeprowadzić badania i zebrać fakty. Nie akceptuj pierwszej oferty banku lub innego pożyczkodawcy.

Czasami robienie badań może wydawać się dość mylące – bądź wytrwały i zadawaj pytania! Badanie może być uciążliwe, ale jest niezbędną częścią zapewnienia najlepszej oferty, która odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Poznaj swoje prawa

Zanim zaczniesz szukać kredytu 0 ważne jest, aby znać swoje prawa. Posiadanie jak największej ilości informacji na temat zaciągania kredytu mieszkaniowego to podstawa.

Co to jest hipoteka?

Hipoteka to umowa lub umowa na piśmie, która zapewnia pożyczkodawcy bezpieczeństwo poprzez przyznanie mu określonych praw. Na przykład pożyczkodawca może mieć prawo do przejęcia nieruchomości, jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki na uzgodnionych warunkach.

 Kto pożycza pieniądze?

Tradycyjnie pieniądze były pożyczane przez instytucje takie jak:

  • banki
  • kasy oszczędnościowo-kredytowe

Każdy pożyczkodawca będzie miał własną nazwę dla różnych oferowanych pożyczek lub kont. Zapytaj o to, co przygotowali dla studentów, młodych ludzi lub nowych właścicieli domów.  Często istnieje struktura konta, która pozwala łączyć swoje oszczędności ze spłatami kredytu hipotecznego, zwanego czasem kontem „odsetki hipoteczne”.

 Każda umowa o kredyt hipoteczny będzie miała ustalony zestaw opłat i oprocentowanie pożyczonych pieniędzy, które mogą zostać ustalone lub zmienione zgodnie z centralną stopą procentową. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie opłaty, które będą stanowić część umowy, a jeśli nie rozumiesz jakiejkolwiek części dokumentu, poproś o poradę.

Warto przeszukać sieć i poznać informacje na temat różnych rodzajów pożyczek i sposobów porównywania stóp procentowych między różnymi bankami i innymi instytucjami pożyczkowymi.

 Brokerzy kredytów hipotecznych

Pośrednik hipoteczny to firma lub osoba, która zaproponuje pożyczkodawcę i pożyczkę po ocenie twojej sytuacji finansowej.  Pośrednicy hipoteczni mogą zaoszczędzić ci ciężkiej pracy którą musiał byś wykonać przechodząc od instytucji pożyczkowej do instytucji pożyczkowej, aby dowiedzieć się, jakie opcje kredytu mieszkaniowego są dostępne i najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Należy jednak pamiętać, że niektórzy brokerzy mają ukryte opłaty lub mogą zajmować się tylko niewielką grupą kredytodawców. Upewnij się, że przeprowadzasz badania i masz przygotowaną listę pytań do swojego brokera.

Największą przeszkodą dla Ciebie może być zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy na depozyt na pożyczkę, zwykle około dziesięciu procent kosztów nieruchomości. Im więcej pieniędzy zaoszczędzisz przed zakupem, tym mniej będziesz musiał pożyczyć. W tej sprawie również znajdziesz w sieci kilka świetnych wskazówek, jak zwiększyć swoje pieniądze i opracować plan oszczędnościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!