Monumentalna rewolucja w branży materacy! Czy wiesz że materace piankowe do spania oferują tak wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi materacami sprężynowymi. Jeśli obecnie wybierasz między tymi dwiema opcjami materaca, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co może dla Ciebie zrobić materac piankowy wysokiej jakości.

Materace piankowe – skąd to się w ogóle wzięło?

Prawdziwy wynalazek epoki kosmicznej, pianka pamięci zrodziła się z żyznych umysłów inżynierów i naukowców NASA w połowie lat 60. XX wieku. Jak donosi sprawdzone źródło, NASA opracowała piankowe fotele lotnicze z wyjątkowo miękkiej i pochłaniającej energię pianki zwanej lepkosprężystą. Ta niezwykła substancja może formować się z ciałem w odpowiedzi na nacisk grawitacji, a następnie szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu po usunięciu tego nacisku. NASA początkowo pociągała właściwości pianki pamięciowej ze względu na jej zdolność do ochrony przed uderzeniami. Jednak fakt, że pianka z pamięcią jest również bardzo wygodna, zrodził wiele udanych zastosowań komercyjnych. Być może jest najbardziej znany z zastosowania w materacach, poduszkach i innych akcesoriach do spania.

Zalecenia dotyczące korzystania z piankowego materaca

Chociaż subiektywny charakter snu i krótka historia sprzedaży materaca z pianki utrudniają uzyskanie rozstrzygających wyników badań, wielu specjalistów od snu i innych przeszkolonych lekarzy zauważyło, że pianka w materacu oferuje znaczące korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi materacami sprężynowymi. Zdaniem wielu ekspertów taki materac może znacznie poprawić sen. Można połączyć dobry sen ze zdolnością tego materaca do łagodzenia potencjalnie bolesnych punktów nacisku.

Oto kilka najważniejszych zalet materaca piankowego w porównaniu z konwencjonalnymi materacami

Od zmniejszenia punktu nacisku do innych znacznych ulepszeń komfortu, materac z pianki ma wiele kluczowych zalet w porównaniu z tradycyjnymi materacami sprężynowymi. Nawiązując do wyników wielu autorytatywnych źródeł, oto kilka z najważniejszych.

1. Zmniejszenie ciężaru punktów nacisku: tym, co tak naprawdę odróżnia materace piankowe od materacy konwencjonalnych, jest zdolność do przemieszczania się grawitacji i zmniejszania ciężaru punktów nacisku. Powoduje to znaczną ulgę zarówno w przewlekłym, jak i ostrym bólu ciała i innych bólach.

2. Pomaga zapewnić prawidłowe wyrównanie kręgosłupa. Innym powodem zastosowania materaca piankowego jest terapeutyczne wsparcie kręgosłupa, które może pomóc w leczeniu i zapobieganiu wielu bolesnym i osłabiającym problemom z plecami.

3. Dynamicznie dostosowuje się do osoby. Ponieważ materace z pianki są wytwarzane z materiału wrażliwego na temperaturę, dostosowują się do specyficznego ciepła ciała śpiącego, a także do jego masy ciała. Gdy temperatura ciała wzrasta podczas snu, pianka z pamięci staje się bardziej miękka, a ponieważ punkty bólu / ucisku są zwykle cieplejsze niż reszta ciała, pianka z pamięcią oferuje ukierunkowaną pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!