Powrót do normalnego życia jest jednym z głównych priorytetów po operacji przepukliny – ale przede wszystkim musisz odpocząć. Chociaż a href=”https://wilmed.pl/uslugi/operacje-przepuklin/”>operacja przepukliny często jest uważana za bardziej rutynową, nadal jest operacją – więc zachowaj spokój.

Powrót do zdrowia po operacji przepukliny

Jeśli podczas rekonwalescencji po operacji przepukliny wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, koniecznie skontaktuj się ze szpitalem lub lekarzem:

• Gorączka
• Krwawienie
• Trudności w oddawaniu moczu
• Obfite pocenie
• Ból, który wydaje się nasilać

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci skrócić czas regeneracji po operacji przepukliny podczas odpoczynku i rekonwalescencji. Pamiętaj, że Twoim głównym celem w tym czasie jest zapobieganie infekcjom, unikanie kaszlu lub kichania i robienie wszystkiego, co możliwe, aby wspierać proces gojenia.

1) Miej poduszkę w zasięgu ręki

Chociaż wystarczy trzymać poduszkę dla wygody, warto mieć ją pod ręką, aby móc zakryć nacięcie, gdy poczujesz potrzebę kichania lub kaszlu.

2) Noś odzież z rozszerzanymi / elastycznymi paskami

Obrzęk jest powszechny podczas rekonwalescencji po operacji przepukliny, więc pamiętaj o noszeniu odzieży z rozszerzanym paskiem, aby czuć się bardziej komfortowo. Ponadto nie chcesz ograniczać obszaru nacięcia czymś ciasnym i wiążącym.

3) Weź zmiękczacz stolca przed i po zabiegu

Nie chcesz naciskać i naprężać się podczas wypróżniania. Ponadto, stosuj dietę bogatą w błonnik i pij dużo płynów, aby uniknąć zaparć spowodowanych lekami.

4) Idź prosto i powoli

Poruszaj się i chodź, gdy tylko lekarz na to pozwoli. Nie chcesz spędzać czasu na rekonwalescencję po operacji przepukliny na kanapie lub w fotelu. Chodzenie pomaga w regeneracji, przyspieszając czas gojenia.

5) Nie podnoś ciężkich przedmiotów

Przez pierwsze kilka dni unikaj podnoszenia jakichkolwiek przedmiotów. Nie chcesz ryzykować pęknięcia. Następnie podnosić tylko lekkie przedmioty i zawsze angażować mięśnie pleców i kolana, aby nie używać mięśni brzucha.

Czy jesteś przygotowany na operację przepukliny?

Badania kliniczne dotyczące eksperymentalnego implantu łagodzącego ból pachwinowy dla pacjentów cierpiących na ból przepuklinowy. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do badania, mogą otrzymać bezpłatną opiekę i leki związane z badaniem. Wykwalifikowani uczestnicy zostaną przeniesieni na oddział po znieczuleniu lub inne miejsce pooperacyjne na minimum trzy godziny po zabiegu. Uczestnicy mogą również otrzymać rekompensatę za czas i podróże.

Przepuklina występuje, gdy część ciała wciska się w obszar, do którego nie należy. Ponieważ w ciele jest wiele miejsc w których może się to zdarzyć, istnieje wiele różnych rodzajów przepuklin.

Przepuklina rozworu przełykowego

Przepuklina rozworu przełykowego występuje, gdy żołądek wybrzusza się do klatki piersiowej przez otwór, w którym przełyk łączy się z żołądkiem. Nazywana również przepukliną rozworu przełykowego, w rzeczywistości istnieją dwa różne rodzaje przepuklin rozworu przełykowego: przesuwne i okołoprzełykowe. Obie nie należą do przyjemnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!