Chęć rozwoju i pójścia na studia to jeden z wielu scenariuszy, który wybierają młodzi ludzie. Kraków to miejsce z bogatą historią akademicką, gdzie mnogość uczelni i placówek pozwalających otrzymać wykształcenie wyższe, często stawia przyszłych studentów przed trudnym wyborem. Pojawiają się pytania i wątpliwości związane z tym, jaki kierunek wybrać, czy podjąć studia dzienne, czy zaoczne oraz jaką uczelnię wybrać. Akademia Ignatianum to jedno z miejsc, do którego mogą się udać.

Historia Akademii Ignatianum

Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna- tak niegdyś nazywała się Akademia Ignatianum. To szkoła katolicka, która jest prowadzona przez Prowincję Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Jej początki sięgają XIX wieku. W 1989 roku została uznana przez państwo za osobę prawną, co dało początek kształceniu laikatu. Na świecie istnieje prawie dwieście uczelni jezuickich- Ignatianum należy do tego zacnego grona. Słyną z prestiżu i wysokiego poziomu nauczania. Na uczelni prowadzone są takie kierunki jak filozofia, psychologia, kulturoznawstwo, pedagogika, dziennikarstwo, filologia angielska. W 2012 roku AIK otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych.

Możliwości na Akademii Ignatianum

Obydwa wydziały mają prawo nadawania tytułu zawodowego magistra. Można na nich podjąć studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia, podyplomowe oraz jednolite magisterskie. Bogata oferta kół naukowych oraz wyjazdów na Erasmusa urozmaica życie studenckie i daje możliwość zdobywania doświadczenia i niezwykłych wspomnień. Koło filmowe, koło filologii angielskiej lub dziennikarskie koło naukowe to tylko niektóre z kilkunastu grup zrzeszających studentów pełnych pasji i ambicji. Dołączenie do nich jest bezpłatne– jedyne, co trzeba dać od siebie, to czas i zainteresowanie tematem. Studia stacjonarne na Akademii Ignatianum są darmowe. Rekrutacja jest naprawdę prosta i odbywa się poprzez internetowy portal rejestracji kandydatów. Obecna jest również szkoła doktorska, gdzie prawdziwi pasjonaci mogą zdobyć tytuły doktora w dziedzinach takich jak filozofia, nauki o kulturze i religii czy nauki opolitycee i administracji.

Jeśli ktoś wybiera się na studia, to jest gotów poświęcić kilka lat swojego życia dla zgłębiania konkretnej dziedziny nauki. Dobrze jest robić to na uczelni, która wspiera dociekliwych pasjonatów. Takie miejsce pozwala rozwinąć skrzydła i wiele osiągnąć. Taką placówką jest właśnie Akademia Ignatianum – https://ignatianum.edu.pl/. To dobre miejsce na studia, gdzie można spełniać marzenia, budować przyjaźnie i rozwijać swoje zainteresowania.

Co liczy się w zarządzaniu nieruchomościami?
Łóżko skrzyniowe do sypialni – wady, zalety, budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!