Jeśli chodzi o możliwości spędzania aktywnie czasu w Bielsku-Białej trzeba przyznać iż opcji nie brakuje. Właściwie dla każdego – znajdzie się coś miłego. Trzeba jednak przyznać iż ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się sporty walki – skąd ten fenomen i jakie opcje w tym kontekście oferuje największe miasto na Podbeskidziu? O tym w dzisiejszym artykule.

Sztuki walki, jeśli jest się odpowiednio przeszkolonym i z chęcią się chodzi na treningi – są wspaniałym narzędziem pozytywnej ekspresji męskości i archetypu wojownika. Większość ludzi uprawiających sztukę walki po pracy jako sposób na odprężenie i ucieczkę od stresów dnia codziennego to mężczyźni. Zapisanie się przez nich na kurs karate czy inny sport walki stanowi unikalną okazję do stworzenia plemienia braci, którzy po raz kolejny mogą się zjednoczyć w odwadze, wytrwałości i sile (zobacz na Akcesoria Kendo – Madake.pl). Poprzez symboliczne ujęcie procesu “wojennego” mężczyźni potrafią przekierować swoje niszczycielskie energie i impulsy właśnie na te kreatywne sztuki walki, a liczne szkoły walki w Bielsku umożliwiają im własne twórcze działanie które normalnie wyszłoby z nich jako swoisty konflikt w coś pięknego i dobrego dla ich zdrowia.

Dlaczego mężczyźni coraz częściej wybierają treningi sztuk walki zamiast innych hobby?

Wyrażenie się za pomocą ruchu sztuki walki może zatem stać się dziedziną „gry” podczas której mężczyźni potrafią bezpiecznie projektować swoje reakcje i przeżywać pewne niepokojące sytuacje, jakich mogli doświadczyć w swoim życiu np. podczas długiego dnia w pracy. Trenerzy w klubach oferujących karate, boks czy jeszcze inne sztuki walki podkreślają, że uczestniczenie w takich zajęciach może być sposobem identyfikacji, refleksji i zmiany kondycji człowieka, umożliwiającym mu odkrycie jego męskiej energii.

Szkolenie sztuk walki oferowane w Bielskich szkołach szczególny naciski kładzie na zabawę, wyzwanie, związek i braterstwo – dlatego nie są to szkolenia zbyt podobne do szorstkich i nudnych zajęć, w którym większość chłopców doświadczyła w dziecieństwie. Dzisiaj wygląda to dużo inaczej, choć nie zmieniło się to, iż zawsze lepiej

Sztuki walki jako hobby popołudniowe oprócz tego, że są wspaniałą aktywnością fizyczną mogą pomóc mężczyznom rozwinąć i podtrzymywać świadomość społeczną, współpracę, uczciwość i altruizm. Sztuki walki są świetnym sposobem na odzyskanie tego istotnego czasu, gdy mężczyźni spotykali się i mieli czas odreagować stresy. Jako dodatkowy bonus, wszyscy trenerzy sztuk walki w Bielsku dopowiadają, że aby móc walczyć na wysokim poziomie, pod naciskiem zmagania się z opornym przeciwnikiem trzeba skupiać się, skoncentrować i uspokoić. Jak Yoda w Gwiezdnych Wojnach który zawsze powtarzał, że „Gniew prowadzi do ciemnej strony mocy”.

To dlatego właśnie warto rozejrzeć się po ofertach bielskich szkół walki – które są tak liczne, jak programy które oferują. Chociaż z tego artykułu ktoś mógłby wysunąć wniosek, że sporty walki to domena wyłącznie mężczyzn – wręcz przeciwnie – panie również mogą, a nawet powinny skorzystać z walorów jakie niosą ze sobą treningi sztuk walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!