Akumulator trakcyjny to podzespół dedykowany urządzeniom wyposażonym w silniki elektryczne oraz znajdującym zastosowanie w przestrzeniach magazynowych a także halach produkcyjnych. Akumulator trakcyjny 12v to komponent zapewniające optymalną ilość mocy do pracy wózków widłowych umożliwiających transport ładunku równowartości kilku ton. Jak zbudowany jest akumulator do wózka widłowego 12v i jakie ma on zalety? Na te pytania odpowiedzi, a także inne informacje na temat baterii do wózków widłowych, znajdziesz w dalszej treści – zapraszamy do lektury!

 

Akumulator do wózka widłowego – charakterystyka

 

Akumulator do wózka widłowego to komponent odpowiedzialny za magazynowanie i dostarczanie energii do układu napędowego tego urządzenia. Przez wzgląd na to, że element ten jest niezbędny do właściwego funkcjonowania i pracy maszyny warto zadbać o to, by było on wysokiej jakości podzespołem wykonanym z trwałych materiałów. Akumulator do wózka widłowego może występować w dwóch wariantach, w zależności od stanu skupienia elektrolitu, który znajduje się w zawartych w nim ogniwach. Elektrolit w stanie ciekłym znajduje się wewnątrz klasycznych akumulatorów, podczas gdy żelowy akumulator do wózka widłowego charakteryzuje się obecnością żelowego elektrolitu. Żelowy akumulator do wózka widłowego uważany jest za wydajniejszy i efektywniejszy niż baterie z elektrolitem ciekłym, co sprawia, że wykorzystywany jest on w urządzeniach wymagających dużego zakresu mocy.

 

Akumulator trakcyjny 12v – zastosowanie

 

Akumulator trakcyjny 12v doskonale spisuje się nie tylko w przypadku wózków widłowych, ale również innych urządzeń wykorzystywanych w przestrzeniach magazynowych i nie tylko. W jakich maszynach znaleźć można akumulator trakcyjny 12v? Z pewnością poza wózkami widłowymi są to również paleciaki elektryczne, urządzenia medyczne (takie jak elektryczne wózki inwalidzkie) czy też sprzęty rekreacyjne, czego przykładem mogą być chociażby wózki golfowe. Co sprawia, że akumulator trakcyjny 12v ma tak szeroki zakres zastosowań? Z pewnością jednym z czynników mających na to wpływ jest jego cicha praca. Duże znaczenie ma również fakt, że urządzenia wyposażone w silnik elektryczny są przyjazne środowisku i nie wytwarzają szkodliwych dla niego spalin dzięki czemu cieszą się dużą popularnością.

 

Gdzie kupić akumulator do wózka widłowego 12v?

 

Wysokiej jakości akumulator do wózka widłowego 12v dostępny jest w ofercie FHU Alex, czyli przedsiębiorstwa będącego polskim dystrybutorem baterii trakcyjnych światowych producentów takich jak EXIDE, TAB oraz SUNLIGHT. Każdy akumulator do wózka widłowego 12v dostępny w ofercie FHU Alex to komponent gwarantujący wydajną pracę każdego urządzenia, do którego potrzeb jest przystosowany. Kompaktowy i umożliwiający montaż boczny akumulator do wózka widłowego 12v jest bezpiecznym rozwiązaniem charakteryzującym się wieloletnią żywotnością. Sprawdź atrakcyjną cenowo ofertę FHU Alex na stronie http://www.fhualex.pl/akumulator-12v.html!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!