Makijaż permanentny to ingerencja w ciągłość skóry. W trakcie jego wykonania wprowadza się bowiem pod skórę barwnik, który następnie się w niej przemieszcza i układa. Ostateczny efekt prezentuje się doskonale, jednak trzeba mieć świadomość, że może zdarzyć się reakcja alergiczna na tego rodzaju substancje. Jeśli przytrafiła nam się raz, raczej trzeba będzie zrezygnować z kolejnych prób wykonania trwałego makijażu.

Reakcje alergiczne na makijaż permanentny nie zdarzają się często, jest to niewielki odsetek w porównaniu do ilości przeprowadzanych zabiegów. Zawsze jednak trzeba mieć świadomość, że coś takiego może się pojawić. Najczęściej reakcje alergiczne dotyczą osób, które mają już w historii swojego życia doświadczenia związane z alergiami, uczuleniami, podrażnieniami skóry. Jest wtedy większe ryzyko, że także na tego rodzaju barwnik może pojawić się uczulenie. Co więcej, trzeba mieć świadomość, że niektóre reakcje alergiczne pojawiają się od razu, inne dopiero po pewnym czasie. Trzeba więc dobrze siebie obserwować, aby w miarę szybko zareagować na wszelkie niepożądane objawy.

Więcej korzyści niż przeciwwskazań

Choć makijaż permanentny faktycznie może spowodować reakcję alergiczną, nie oznacza to jednak, że trzeba się go bać. Najczęściej są to bardzo sporadyczne przypadki, a doświadczeni wykonawcy takiego makijażu doskonale wiedzą, jak się w takich sytuacjach zachować. Makijaż permanentny zdecydowanie ma więcej plusów. Pozwala na poprawienie wyglądu twarzy, podkreślenie oczu czy ust, jest trwały, odporny na zmywanie, nie trzeba się obawiać, że spłynie nam z twarzy w upalny dzień czy podczas kąpieli w basenie. Makijaż pozwoli na ukrycie wielu mankamentów i niedoskonałości. Możemy za jego pomocą regulować wygląd naszych brwi, pogłębiać spojrzenie za pomocą kreski na powiece, zmieniać kształt i kontur ust. Możliwości jest całkiem sporo, warto jednak zadbać o to, by efekt był naturalny, a nie przerysowany. Jeśli chcemy mieć pewność, że to, czego oczekujemy, będzie na pewno wykonane, dobrze jest zapoznać się z portfolio studia tatuażu i sprawdzić, jak wyglądają efekty wykonane u innych klientów.

Szukaj studia z doświadczeniem

Zarówno tatuaż, jak i makijaż permanentny powinny być wykonywane przez doświadczonych fachowców w sterylnych i bezpiecznych warunkach. Dlatego też, jeśli interesuje Cię studio tatuażu Szczecin, nie wybieraj pierwszego lepszego miejsca, jakie się uda znaleźć w okolicy. Sprawdź ofertę co najmniej kilku różnych studiów i salonów tatuażu, porównuj nie ceny czy wolne terminy, a przede wszystkim warunki sanitarne, opinie klientów, a także portfolio. Przy wyborze salonu nie należy kierować się ceną. Jeśli coś jest tanie, nie może być jednocześnie dobre. A w przypadku makijażu permanentnego, który zostanie na twarzy przez długi czas, kryterium ceny tym bardziej nie będzie dobrym pomysłem. Sprawdzony makijaż permanentny Szczecin to najlepsza opcja, jeśli chcesz mieć pewność, że makijaż będzie odpowiednio wykonany i stanie się piękną ozdobą twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!