Zawód analityka finansowego jest w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Branża finansowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, daje wiele możliwości zarobkowych, pozwala również na szybkie zrobienie kariery. W Bielsku-Białej również jest wiele możliwości pracy dla analityków finansowych. Oczywiście, pod warunkiem, że są to osoby nie tylko doskonale wykształcone, ale również posiadają dodatkowe kompetencje, kwalifikacje oraz doświadczenie na danym stanowisku.

Analitycy finansowi bez problemu mogą znaleźć pracę w bankach, firmach finansowych, ubezpieczeniowych, w firmach konsultingowych, doradczych, a także we wszelkich firmach, w których są rozbudowane działy finansowe. Analitycy zajmują się analizą wydatków i firmowych kosztów, kontrolowaniem przepływu środków finansowych oraz ich wydawania. Dbają o to, by firma miała stabilną kondycję finansową, a także ściśle współpracują z działami księgowymi w firmach. Praca analityków finansowych jest bardzo wymagająca, odpowiedzialna, wymaga sumienności oraz dokładności.

Im większe doświadczenie, tym więcej możliwości

Aby analityk finansowy miał wiele możliwości i świetnie radził sobie na rynku pracy, powinien przede wszystkim zadbać o dobre wykształcenie. Najlepiej jest ukończyć finanse, rachunkowość, ekonomię oraz dziedziny pokrewne. Trzeba również zadbać o to, by móc zaoferować potencjalnym pracodawcom coś więcej niż tylko dyplom ukończenia wyższej uczelni. Bardzo ważne są również dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, kursy i szkolenia, czasem także kursy podyplomowe. Analitycy finansowi muszą być osobami bardzo doświadczonymi, a także muszą umieć organizować sobie pracę własną oraz podejmować decyzje pod presją czasu. Analityk często musi działać szybko, a jego decyzje nie zawsze są popularne wśród innych pracowników.

Analiza ryzyka kryptowalut

Analitycy finansowi doskonale mogą sobie poradzić także w świecie kryptowalut, który jest coraz bardziej popularny wśród specjalistów od finansów oraz inwestorów. Oferty pracy Blockchain jasno pokazują, że kryptowaluty mają obecnie bardzo dobrą passę i przy odpowiednim inwestowaniu można na nich zarobić dosyć sporo. Nie są to oczywiście takie kwoty, jakie były możliwe jeszcze dwa, trzy lata temu, ale z pewnością zysk jest o wiele lepszy niż w przypadku tradycyjnych form inwestowania. Analitycy finansowi mogą analizować ryzyko także w przypadku kryptowalut. Muszą jednak pamiętać, że poza wiedzą stricte finansową i ekonomiczną powinni mieć też wiedzę na temat kryptowalut. Rynek kryptowalut jest mocno dynamiczny, nieustannie się zmienia, konieczne jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie bieżącej wiedzy i dbanie o analizowanie wszystkich kursów giełdowych. Wiedza analityka na pewno się przyda, ale jest niewystarczająca do wypracowania naprawdę dobrych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!