Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zatrudnieniem architekta wnętrz, który pomógłby w dekoracji domu? Dzisiaj przyglądamy się temu czy naprawdę jest on wart twoich pieniędzy.

Można by pomyśleć, że dekorowanie i projektowanie domu jest naprawdę łatwe (np. dzięki Pinterestowi), ale kiedy faktycznie zaczniesz proces, możesz zdać sobie sprawę, że wiąże się z tym o o wiele więcej pracy, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Przy tak wielu różnych stylach i opcjach, jakie ma do zaproponowania Warszawa, jak w ogóle decydować się na meble, dzieła sztuki, kolory farb i dekoracje? Projektowanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem – i tak naprawdę nie jest dla wszystkich. Zagłębmy się w świat projektowania wnętrz i zobaczmy, dlaczego architekci wnętrz są tak cenionymi ekspertami.

Co robi architekt wnętrz?

Mówiąc najprościej, architekt wnętrz ozdobi Twój dom i efektywnie wykorzysta zapewnioną przestrzeń. Z drugiej strony są jeszcze dekoratorzy wnętrz – ale cóż, oni po prostu dekorują. Dodają dzieła sztuki, meble i akcenty, aby dom był „Twój”, ale nie zajmują się wykorzystaniem ani funkcją przestrzeni. Architekt wnętrz często ozdabia, ale dekorator nigdy nie projektuje. Architekt wnętrz może przeprowadzić jedną lub więcej z następujących czynności:

  • Spotyka się z klientem, aby omówić osobisty styl, upodobania i antypatie, ograniczenia budżetowe i ograniczenia czasowe.
  • Patrzy, jak klient porusza się po pokoju i do czego go używa. Na przykład, czy dzieci tam mieszkają? Ile aktywności odbywa się w pokoju?
  • Rysuje lub wypełnia plan tego, co zostanie zrobione w pokoju. Obejmuje to wszelkie przebudowy, które mogą wymagać przeprowadzenia.
  • Wybierze styl i kolory dla wystroju, które spełniają potrzeby klienta.
  • Kończy projekt i skonsultuje się z klientem, aby upewnić się, że wszystkie jego potrzeby i oczekiwania zostały spełnione, a nawet więcej.

Architekci wnętrz: ile to kosztuje?

Wskazówka od profesjonalisty: określ swój budżet. Bądź bardzo bezpośredni w rozmowie z architektem wnętrz i daj mu znać, że na projekt nie możesz wydać więcej niż X złotych, bez względu na to jakie trendy aktualnie narzuca Warszawa. Eliminuje to płacenie „nieznanej” kwoty, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione.

Koszt wynajmu architekta wnętrz jest bardzo zróżnicowany. Większość bierze stawkę za godzinę, to oczywiście oprócz kosztów mebli, akcesoriów, grafiki itp. Niektórzy architekci wnętrz obciążają swoich klientów „sygnowaniem” wybranego przez siebie wystroju. Na przykład możesz wyrazić zgodę na uiszczenie 15% opłaty na rzecz projektanta wnętrz za wszystkie zakupione towary.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wskazówka od profesjonalisty: Większość ludzi ma trudności z podjęciem decyzji, w którym kierunku chcą obrać pokój, pod względem stylu. Znajdź mebel lub kolor, który ci się podoba i oprzyj na tym wszystko w pokoju. Użyj palet kolorów, aby określić, które kolory będą pasować i ładnie się łączyć. Pamiętaj, aby nie spieszyć się z pokojem. Rzym nie został zbudowany w ciągu jednego dnia, a Twój dom też nie musi być, ale na pewno dobry architekt Ci w tym mocno pomoże.

Artykuł pomogli nam przygotować Tissu.pl Architekci Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!