Automatycznie otwierające się bramy wjazdowe to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązania, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale także zapewniają znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony posesji. Proste w obsłudze, wyposażone w nowoczesne systemy automatyki znajdują niezwykle szerokie zastosowanie zarówno w obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy, a coraz częściej także na prywatnych posesjach. Składają się z kilku ważnych elementów składowych umożliwiających wygodne, automatyczne sterowanie bramą wjazdową, a co więcej, zapewniają optymalne bezpieczeństwo pojazdom korzystających z tego rozwiązania.

Kluczowe elementy systemów automatyki do bram

moduły SoMKompletne zestawy napędu do bram zawierają wszystkie niezbędne elementy składowe umożliwiające sprawną i bezawaryjną ich obsługę. W takich zestawach znajdują się napędy do bram garażowych, centrala sterująca, fotokomórki i piloty. Na ich wyposażeniu często też znajduje się lampka ostrzegawcza. Pełni ona niezwykle ważne zadanie. Sygnał świetlny przez nią emitowany informuje o ruchu bramy i ostrzega przed ewentualnym zagrożeniu z nim związanym. Każdy z podzespołów, jakie zawierają kompletne zestawy napędu do bram, jest równie ważny i niezbędny do prawidłowej pracy systemu. Najważniejszym elementem jest jednak centrala sterująca, która odpowiada za pracę napędu poruszającego bramy czy szlabanu i sprawuje kontrolę nad prawidłowym działaniem wszystkich innych akcesoriów, wchodzących w skład całego zestawu. Jest to urządzenie, które między innymi reguluje, z jaką siłą mają działać napędy do bram garażowych, określa czas automatycznego otwierania i zamykania się oraz odpowiada za wiele innych funkcji, które z powodzeniem można w centrali zaprogramować. Typowe zestawy napędu do bram są również wyposażone w anteny radiowe poprawiające zasięg działania systemu, fotokomórki zapobiegające przypadkowemu zamknięciu się bramy w czasie przejazdu przez nią pojazdu oraz w piloty, urządzenia umożliwiające zdalne otwieranie bram, bez konieczności wysiadania z samochodu.

Wygoda, komfort i bezpieczeństwo

Automatyczne bramy wjazdowe to same zalety. Przede wszystkim zapewniają znacznie lepsze bezpieczeństwo posesji. Znacząco ułatwiają także wjazd na nią. Jest to szczególnie istotne, kiedy panują mało sprzyjające warunki atmosferyczne. Przy padającym deszczu czy śniegu nie trzeba opuszczać wnętrza pojazdu, aby bez problemu dostać się na teren posesji. Co więcej, systemy sterowania bramą mają możliwość rozbudowy i można je rozszerzyć o szereg przydatnych funkcji, co jest niewątpliwą ich zaletą.

Dowiedz się więcej na https://www.fonex.pl/kategorie/automatyka-wjazdu-napedy-246.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!