Z racji tego, że system automatyki i narzędzia pneumatyczne są szeroko stosowane, armatura pneumatyczna – w tym złączki pneumatyczne plastikowe ma szerokie zastosowanie. Jednak wciąż wiele osób nie wie, jak dobrać odpowiednie złączki pneumatyczne. Właściwa armatura pneumatyczna to dobra sprawność, dobra cena, w pewnym sensie dobra jakość. Zobaczmy najpierw, co nazywa się armaturami pneumatycznymi.

Co to są złączki pneumatyczne?

Złączki pneumatyczne służą do transportu sprężonego powietrza, łączą różne układy pneumatyczne. W porównaniu do złączek hydraulicznych, złącza pneumatyczne pneumatyczne charakteryzują się zazwyczaj ciaśniejszymi uszczelnieniami i niższymi wymaganiami ciśnieniowymi. Ponieważ systemy pneumatyczne charakteryzują się dużą różnorodnością i złożonością, wymagają one, aby montaż pneumatyczny miał różne kształty i różne przeznaczenie.

Zalety pneumatycznych złączek powietrza:

  • Setki rozmiarów rur i kombinacji gwintów, aby sprostać różnym wymaganiom.
  • Niski koszt, łatwe w wymianie i utrzymaniu.
  • Niektóre serie kształtek mogą być używane do wody.

Rodzaje armatury pneumatycznej

Przy wyborze armatury pneumatycznej należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

• Ciśnienie robocze
• Środowisko pracy
• Temperatura pracy
• Rodzaj płynu (powietrze, woda, olej itp.)
• Materiał okuć (tworzywo sztuczne, mosiądz, aluminium, cynk, stal nierdzewna)
• Kształt (prosty, łokciowy itp.)
• Rozmiar (rozmiar rury i rozmiar gwintu)

Plastikowa złączka wciskana to najczęściej stosowana złączka pneumatyczna. Jest przeznaczona do rur z poliuretanu i nylonu, może być używana w normalnym środowisku pracy, głównie płynem jest powietrze. Plastik jest lekki i zdolny do wytrzymania znacznego nacisku. Co więcej, plastikowe złączki są bardzo przystępne cenowo. Wada: nie dadzą rady w przypadku wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury.

Wybierając plastikowe złączki wciskane, prosimy nie brać pod uwagę tylko ceny. Zapytaj dostawcę, jak testować, certyfikować i jakiego klienta mają. Niektórzy dostawcy również chcieliby przyjmować małe zamówienia, ten typ jest bardzo powszechny i ​​zwykle ma zapasy. Obecnie wielu producentów opracowuje nowe serie, aby konkurować z rynkiem.

Mosiężna złączka

Mosiężne złączki wciskane to mosiężne złączki pneumatyczne. Są one zazwyczaj wykonane z niklowanego mosiądzu, chociaż dostępne są również niektóre złączki kompozytowe wykonane z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Złączki mosiężne wciskane są łatwe do rozłączenia i ponownego podłączenia, dzięki czemu doskonale nadają się do każdego środowiska, w którym konieczne są częste zmiany. Można je stosować z nylonowymi, poliuretanowymi, PE i niektórymi mniej popularnymi typami rur. Takie rozwiązanie ma prostą konstrukcję, może być stosowane w środowisku o wysokiej temperaturze. Są trwalsze i bardziej ekonomiczne niż wiele innych typów. Jednak są niedozwolone w środowisku korozyjnym. Złączki mosiężne wciskane mają zwykle dwie struktury, jedna jest podobna do wciskanych złączek z tworzywa sztucznego, a druga – to tylko mosiężny korpus.

Polecamy:
Artykuły chemiczne z niemiec – czy warto się na nie zdecydować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!