Każdy wie, że posiadanie własnego basenu latem jest prawdziwym błogosławieństwem. Spędzanie czasu w wodzie, na świeżym powietrzu to doskonały sposób na spędzenie wakacji w miłej atmosferze relaksu i odpoczynku. Możliwość schłodzenia się w największe upały jest kusząca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednak aby móc korzystać z tej możliwości, basen ogrodowy trzeba najpierw wybrać. Zadanie to dla wielu jest bardzo trudne.

 1. Czy przydomowy basen zawsze musi być jak największy?
 2. Jakie baseny ogrodowe mogą okazać się przydatne?
 3. Co jest lepsze – baseny stelażowe czy baseny rozporowe?
 4. Na co zwrócić uwagę, wybierając basen na upalne dni?
 5. Jakie akcesoria do basenów ogrodowych warto posiadać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając własny basen ogrodowy? Zastanówmy się nad dostępnymi możliwościami.

Czy przydomowy basen zawsze musi być jak największy?

Kto chciałby mieć mały basen ogrodowy? Wydawać by się mogło, że skoro już się kupuje, to najlepiej jest wziąć jak największy. Jest to jednak myślenie błędne, przez które można niepotrzebnie zabałaganić sobie podwórko i pozbawić się cennego miejsca. Wybierając prywatne baseny ogrodowe należy przede wszystkim wziąć pod uwagę potrzeby. Nie każdy potrzebuje największych rozwiązań. Przykładowo, basen ogrodowy dla dzieci może być dmuchany i mniejszy od basenu, który ma służyć dorosłym. Na ibaseny.pl znaleźć można na przykład bardzo szeroki wybór rozmiarów, rodzajów i cen, dzięki czemu istnieje szansa znalezienia produktu dopasowanego do własnych potrzeb.

Jakie baseny ogrodowe mogą okazać się przydatne?

Istnieje ogromna ilość rodzajów basenów. Dorosłych z pewnością szczególnie zainteresuje jacuzzi ogrodowe. Ciekawym, lecz nie zawsze korzystnym rozwiązaniem może okazać się wkopany basen ogrodowy. Sprawdzi się on w szczególny sposób u osób, dysponujących bardzo dużą ilością wolnego miejsca w ogrodzie. Dobrym wyborem mogą być także baseny poliestrowe, które cechują się wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Najpopularniejszym rozwiązaniem wciąż są jednak baseny dmuchane. Są one najlepszym wyborem dla małych dzieci. Pomimo faktu, że basen dmuchany nie jest zazwyczaj bardzo trwały, to mankament ten może zniwelować korzystna cena. Warto pamiętać, że w każdym basenie ogrodowym można się dobrze bawić, pod warunkiem, że został on wybrany zgodnie z potrzebami użytkowników.

Co jest lepsze – baseny stelażowe czy baseny rozporowe?

Basen rozporowy to wybór pośredni. Jest on zazwyczaj mniejszy od wersji stelażowej, lecz większy niż dmuchane baseny ogrodowe. Zawsze ma on kształt koła. Jego ważną cechą jest bardzo łatwe rozkładanie – nie wymaga on montażu stelaża czy jakichkolwiek podpórek. Z kolei wybór basenu stelażowego (takiego jak na przykład basen kanadyjski) będzie najlepszy dla osób, które potrzebują większej ilości miejsca, lecz nie chcą decydować się na wybudowanie basenu. Dobry basen stelażowy zapewnia dużą ilość przestrzeni, może mieć różne kształty lecz wymaga wysiłku podczas montażu. Basen rozporowy służy do odpoczynku i relaksu, z kolei basen stelażowy może dać możliwość pływania lub wykonywania ćwiczeń w wodzie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając basen na upalne dni?

Wybierając basen należy przede wszystkim zwrócić uwagę na realne potrzeby. Warto zastanowić się nad tym, dla kogo będzie on przeznaczony i kto najwięcej będzie z niego korzystał. Warto pamiętać, że na przykład baseny dla dzieci oraz baseny dla dorosłych różnią się nie tylko rozmiarami, ale przede wszystkim ceną. Aby nie przepłacić, najlepiej jest sprecyzować więc swoje wymagania. Najbardziej neutralnym wyborem będzie jednak basen ogrodowy stelażowy lub rozporowy. Te dwa rodzaje sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dla starszych, mogą być składane na zimę i zazwyczaj są dosyć trwałe.

Jakie akcesoria do basenów ogrodowych warto posiadać?

Każdy, kto posiada basen ogrodowy powinien pamiętać o tym, że ważne jest także wyposażenie się w zestaw potrzebnych akcesoriów. Mogą one służyć zarówno do zabawy i relaksu, jak i do czyszczenia basenów.

Najbardziej przydatne mogą okazać się rzeczy takie jak:

 • odkurzacz do basenu,
 • filtr do basenu,
 • pompa piaskowa,
 • chemia basenowa,
 • mata pod basen oraz pokrywa na basen
 • drabinka do basenu,
 • okularki do pływania,
 • rękawki do pływania dla najmłodszych dzieci,
 • materac dmuchany.

Odpowiednio dobrane akcesoria basenowe są absolutnie niezbędne dla osób, które posiadają własny basen. Dzięki dbałości i regularnemu czyszczeniu może on służyć przez wiele lat. Wiele rodzajów basenów oraz szeroki wybór akcesoriów oferuje firma Bestway. Warto przyjrzeć się jej produktom i znaleźć takie, które pomogą uprzyjemnić kąpiel w upalny, letni dzień.

Baseny ogrodowe to świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą latem miło spędzić czas we własnym ogródku. Szeroka oferta, dostępna w sklepach sprawia, że bez względu na potrzeby można z łatwością znaleźć model idealny dla siebie. Warto zainwestować we własne przyjemności i zdecydować się na doskonały basen ogrodowy, gwarantujący dobrą zabawę i chwilę ochłody swoim nowym właścicielom.

Baseny ogrodowe

Sklep ibaseny.pl

Jak podbić tiktok? Traf na kartę Dla Ciebie i ciesz się rosnącą liczbą obserwacji i komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!