Basen w ogrodzie? Dlaczego nie? Od dawna basen na posesji przestał już być synonimem luksusu i dobrem dostępnym jedynie dla osób najbogatszych, które nie muszą pilnować zawartości swojego portfela. Na basen może sobie pozwolić praktycznie każdy, kto ma w ogrodzie odpowiednią ilość miejsca na zainstalowanie basenu oraz wszystkich elementów niezbędnych do jego odpowiedniego funkcjonowania.

W Bielsku-Białej baseny ogrodowe można spotkać dosyć powszechnie na osiedlach domów jednorodzinnych, których właściciele mają odpowiednią ilość miejsca. Choć w tej kwestii wymagania też nie są wielkie. Aby postawić basen w ogrodzie, wcale nie potrzeba mieć wielkiej przestrzeni. Wszystko też zależy od tego, jaki rodzaj basenów wybierzemy. Najprostszym rozwiązaniem są baseny stelażowe lub rozporowe, które można umiejscowić praktycznie wszędzie. Są one proste w użytkowaniu, gdyż po prostu napełnia się je wodą i można z nich od razu korzystać. Po zakończonym sezonie letnim baseny można rozmontować i przechować pod dachem do kolejnego lata.

Profesjonalny projekt, solidne wykonanie

Jeśli zależy nam na basenie o większej powierzchni, trzeba już liczyć się z dość zaawansowanymi pracami budowlanymi i koniecznością zrobienia sporego bałaganu w ogrodzie. Basen powinien być zaprojektowany i zrealizowany przez profesjonalistów. Wiele osób próbuje budować baseny na własną rękę, jednak wtedy prace trwają zdecydowanie dłużej, a i tak inwestorzy nie mają pewności, czy uda im się je zrealizować zgodnie z założeniami. Nowoczesne baseny kąpielowe ogrodowe wymagają odpowiedniego projektu, dopasowania poszczególnych elementów systemu, prawidłowego montażu. Chodzi nie tylko o samo wykonanie, ale również o to, by basen bez problemu działał, a woda była odpowiednio filtrowana i oczyszczana za pomocą właściwie dopasowanych elementów systemu. Warto postawić na profesjonalne i solidne wykonanie, dzięki temu od razu po wykonaniu i odebraniu prac będzie można cieszyć się kąpielą we własnym ogrodowym basenie.

Gotowe baseny proste do zamontowania

Nowoczesne baseny ogrodowe wbrew pozorom, nie muszą być jedynie konstrukcjami betonowymi. W ostatnich latach popularne stały się tez baseny wykonane z tworzywa sztucznego, jak choćby włókna węglowego, które są produkowane jako gotowe elementy, które wystarczy jedynie wkopać w ziemię. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Przede wszystkim, prace trwają zdecydowanie krócej, gdyż nie ma konieczności betonowania dna basenu czy późniejszego wykładania go płytkami. Baseny z tworzywa sztucznego mogą mieć dowolne kształty, niekoniecznie muszą być prostokątne czy okrągłe, jak to ma miejsc w przypadku tradycyjnie wykonywanych basenów wykonywanych metodą betonowania i murowania. Jeśli planujemy wykonać basen w ogrodzie, warto zaplanować wszystkie etapy prac w taki sposób, aby jak najmniej zniszczeń zrobić na posesji. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie basenu w tym samym czasie, co budowa domu. Dzięki temu wszystkie brudne prace odbędą się w tym samym czasie, co pozwoli na ograniczenie późniejszych zniszczeń w gotowym ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!