Wszystkie nowo produkowane lekkie pojazdy z zamontowanym orurowaniem muszą być zgodne z normą dotyczącą orurowania. Oznacza to, że wszystkie opcje orurowania zamontowane w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony muszą odpowiadać kształtowi pojazdu. Z czasem wyeliminuje to montaż agresywnych, pionowych lub skierowanych do przodu opcji. Norma nie ma zastosowania retrospektywnie do pojazdów wyprodukowanych przed datą wskazaną w ustawie.

Orurowanie zgodne z normą powoduje zmniejszenie prędkości uderzenia głową pieszego w pojazd, zmniejszając siłę uderzenia i powodując zmniejszenie ryzyka poważnego urazu głowy o ponad 50%. Takie orurowanie ford transit naprawdę ma sens.

Orurowanie i bezpieczeństwo na drodze

Gdy źle zaprojektowany orurowanie jest zamontowane w pojeździe, może być niebezpieczny dla niechronionych użytkowników dróg, takich jak piesi i rowerzyści, a także może niekorzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo pojazdu. Orurowanie zaprojektowane i certyfikowane zgodnie z standardem zapewnia, że ​​nie ma to wpływu na działanie krytycznych funkcji bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne kierowcy i siedzenie pasażera. Typ orurowania zgodny z normą zminimalizuje również ryzyko obrażeń w przypadku kolizji z innym użytkownikiem drogi.

Obszary wiejskie

Na obszarach wiejskich często montuje się orurowanie chroniące samochód w wypadku ze zwierzęciem (np. sarną). Takie rodzaje orurowania zapewniają również dodatkową ochronę przednią przed zaroślami i krzakami podczas jazdy w terenie lub na zarośniętych gąsienicach.

Odpowiednio dopasowany typ orurowania może też chronić układ chłodzenia samochodu i zmniejszać ryzyko utknięcia kierowcy i pasażerów w wyniku zderzenia. Odpowiednio dopasowany rodzaj orurowania może być również używany jako punkt mocowania wyciągarek ratunkowych w terenie, aby odzyskać samochód, gdy stoi na mieliźnie lub grzęźnie w błotnistym lub piaszczystym terenie.

Obszary miejskie

Źle zaprojektowane orurowanie jest przyczyną wielu problemów związanych z bezpieczeństwem drogowym, ponieważ może narazić życie pieszych i pasażerów samochodów na większe ryzyko śmierci i poważnych obrażeń, zwłaszcza na obszarach miejskich.

Więc jeśli naprawdę nie potrzebujesz tego typu orurowania do jazdy na obszarach wiejskich, powinieneś dokładnie zastanowić się, dlaczego miałbyś go zamontować w swoim samochodzie i zawsze montować taki, który spełnia takowy standard.

Nieprzestrzeganie zasad związanych z bezpiecznym użytkowanie orurowania

Policja może wydawać powiadomienia o usterkach kierowcom samochodów wyprodukowanych po wskazanej w ustawie dacie, których samochód nie spełnia normy jeśli chodzi o odpowiednie dopasowanie orurowania do samego typu samochodu. Biorąc to pod uwagę, a przede wszystkim kwestię bezpieczeństwa z jaką to wszystko jest związane – zdecydowanie lepiej postarać się, by wybrany typ orurowania był maksymalnie kompatybilny z samochodem oraz należy dbać o jego mądre prowadzenie na drogach, czy to wiejskich, czy to miejskich.

Polecamy:
Przycinanie i pielęgnacja roślin. Jak przycinać drzewa i krzewy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!