Eko nagrodaBielsko-Biała triumfatorem ogólnopolskiego konkursu na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji – „Gmina z misją”. Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej „Misja-emisja” zorganizowanej przez ABRYS przy współfinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ideą konkursu „Gmina z misją” była promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymywały punkty, które zadecydowały o kolejności pozycjonowania na listach rankingowych.

Bielsko-Biała oceniane było w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców i otrzymało 62 pkt. za 27 zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć. Wśród nich były m.in. takie działania jak termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców zamieniających ogrzewanie węglowe na ekologiczne, modernizacja sieci ciepłowniczej, działania edukacyjne na temat wykorzystania proekologicznych nośników energii czy wymiana taboru komunikacji miejskiej na bardziej ekologiczny. Na kolejnych miejscach uplasowały się Sosnowiec (46 pkt.) oraz Bydgoszcz (31,5 pkt.). Nasze miasto uzyskało najwięcej punktów wśród 49 gmin zgłoszonych we wszystkich kategoriach.

Źródło: um.bielsko.pl

 

1 thought on “Bielsko-Biała otrzymało EKO nagrodę

  1. No proszę bardzo 🙂 Da się? Da. Nowoczesne techniki grzewcze są bardzo wydajne i nieszkodliwe dla natury. Warto o tym pamiętać planując instalacje grzewczą w firmie lub domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!