Pomimo jeszcze trwającej zimy, w urzędzie w Bielsku-Białej trwają prace, chcące wprowadzić nowy wizerunek w niektórych częściach miasta. Chodzi głównie o dodanie więcej terenów zielonych, oraz obsadzenia kwietników. Kiedy pogoda się ociepli, autobusowe przystanki zazielenią się, a miejsce trawniki nie będą koszone tak jak jest w harmonogramie.

Ponad 40 rond, będzie połączone z zielenią i nowymi instalacjami. Trzy z nich, zostały oddane w ręce architektów z Wyższej Szkoły im. Tyszkiewicza, dlatego jeśli projekt pozytywnie się przyjmie, miasto wykorzysta propozycje. Pojawią się również trzy zazielenione przystanki autobusowe, jeden na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Michałowicza w kierunku dworca, na placu Żwirki i Wigury od strony ul. Sikorskiego, a ostatni na placu Niemczyka w Komorowicach.

Miejsce trawniki będą koszone, wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli będzie padał deszcz, koszenie będzie niezbędne, jednakże kiedy pogoda będzie znacznie ładniejsza i cieplejsza, to miasto odpuści. W Bielsku-Białej pojawią się łąki kwietne. Jak wiadomo, w budżecie miasta na rok 2020 zabezpieczono środki na utworzenie ok. 0,5 ha takich terenów. Obok lokalizacji łąk będą brane pod uwagę głównie tereny w centrum miasta uczęszczane przez pieszych.

 

 

Zdjęcie: http://www.bielsko.biala.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!