Większość z nas nie myśli o wodzie, którą pijemy. Odkręcamy kran, nalewamy szklankę i pijemy. Ale ile wody tak naprawdę trzeba pić każdego dnia? Czy woda, którą pijemy w Bielsku-Białej, jest bezpieczna, oraz czy woda w butelkach może być bezpieczniejsza? Co możesz zrobić, aby podnieść jakość spożywanej wody? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, wszystkiego co najważniejsze!

Ile wody potrzebujesz?

Twoja waga ciała to więcej niż 50% wody. Bez wody nie można:

  • utrzymać normalnej temperatury ciała,
  • nawilżać stawów,
  • pozbywać się odpadów poprzez oddawanie moczu, pot i ruchy jelit.

Brak wystarczającej ilości wody może prowadzić do odwodnienia, co może powodować osłabienie i skurcze mięśni, brak koordynacji i zwiększone ryzyko wyczerpania i udaru cieplnego. W rzeczywistości woda jest tak ważna, że żadna ​​osoba nie może wytrzymać dłużej niż pięć dni bez niej.

Ile więc wody potrzebujesz? Wystarczającą ilość jest ta, która jest w stanie zastąpić to, co tracisz codziennie poprzez oddawanie moczu, pocenie się, nawet wydychanie. Jednak twoje zapotrzebowanie na wodę wzrasta:

  • W ciepłe lub upalne dni – dlatego warto by w Bielsku były dostępne publiczne poidełka wody pitnej
  • Wraz z energiczną aktywnością fizyczną, taką jak ćwiczenia lub praca na podwórku
  • Podczas napadów choroby, szczególnie jeśli masz gorączkę, wymiotujesz, masz biegunkę lub kaszel

Często słyszysz, że musisz wypijać osiem 8 szklanek wody dziennie. Nie musisz tego się ściśle trzymać, ale prawda jest taka – że im wody więcej – tym lepiej, stąd w każdej firmie dobrze jest gdy pracodawca zainwestuje w dystrybutory wody pitnej. Dobrym pomysłem jest też śledzenie tego, ile wody pijesz przez kilka dni, aby wyczuć tę swoją potrzebną ilość. Każdego dnia możesz zdobyć wystarczającą ilość wody, pijąc wodę i spożywając płyny, takie jak zupa i napoje, oraz jedząc dużo owoców i warzyw, które też zawierają wodę. Pamiętaj, że jeśli masz zamiar zrobić coś wymagającego fizycznie, np. uprawiać sport lub biegać, będziesz potrzebować dodatkowej wody przed, w trakcie i po.

Jakość wody: Czy woda z bielskiego kranu jest bezpieczna?

Musisz pozostać w stanie nawodnienia – to jasne – ale czy woda z kranu w Twoim domu jest bezpieczna? Uważa się, że jest ogólnie bezpieczna, jeśli pochodzi z publicznego systemu wodnego, takiego jak ten utrzymywany przez nasze miasto. Ważne jest jednak monitorowanie wszystkich publicznych systemów wodnych, tak aby mieć pewność że spełnia ona standardy zdrowotne.

Kiedy woda pitna opuszcza oczyszczalnię ścieków w drodze do domu, musi spełniać surowe normy bezpieczeństwa. To nie znaczy, że Twoja woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, ale że poziom jakichkolwiek zanieczyszczeń nie stwarza żadnego poważnego zagrożenia dla zdrowia.

Oczywiście zdarzają się wypadki. Jeśli dopływ wody zostanie zanieczyszczony przez coś, co może spowodować natychmiastową chorobę, ale wtedy dostawca musi niezwłocznie Cię poinformować. Dostawcy muszą również zaproponować alternatywne sugestie dotyczące bezpiecznej wody pitnej. Ponadto mają 24 godziny na poinformowanie klientów o wszelkich naruszeniach norm, które mogą mieć poważny wpływ na zdrowie po krótkotrwałym narażeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!