Próbujesz dowiedzieć się, który rower górski jest odpowiedni dla Ciebie? Oto jak podejść do tego pytania oraz podpowiedź, gdzie w Bielsku-Białej można kupić taki rower. Jeśli jeszcze będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości i nie będziesz wiedzieć, jaki rower wybrać zachęcamy też do artykułu http://bikesquad.pl/jaki-rower-damski-kupic-miejski-trekkingowy-czy-gorski/.

Styl rowerowy: różne style jeździeckie wymagają różnych stylów rowerowych, więc pierwsze musisz rozważyć to gdzie i jak zamierzasz jeździć. Najważniejsze cechy: na pewno będą to:

  • zawieszenie,
  • rozmiar kół,
  • rama,
  • przerzutki

Dopasowanie – czyli upewnij się, że twój rower pasuje do ciebie. To najlepiej zrobić osobiście w sklepie rowerowym. W Bielsku naprawdę jest, w czym wybierać. Oto kilka naszych sklepowych propozycji:

  1. e-rower.pl Bartłomiej Buchta,Żywiecka 83, 43-300 Bielsko-Biała
  2. Sklep rowerowy Biker, Partyzantów 31, Bielsko-Biała
  3. Sklep rowerowy Crea Sport, Cieszyńska 52, Bielsko-Biała
  4. Decathlon, Bohaterów Monte Cassino 425, 43-300 Bielsko-Biała

Uwaga: w tym artykule omówimypodstawy rowerów górskich dla pań – po bardziej szczegółową opinię należy się udać na wyżej wspomniany portal, bądź też porozmawiać ze sprzedawcą w sklepie rowerowym.

Rowery szosowe

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularny styl rowerów górskich, ponieważ kategoria ta nie jest ugruntowana w żadnym konkretnym typie. Jeśli jesteś zainteresowana jazdą z przyjaciółmi na lokalnym szlaku –  to jest to styl dla Ciebie. Rowery w tej kategorii można dostać w obfitości wyborów w wyżej wymienionych sklepach.

Typowe rowery górskie natomiast mają większe opony, przez co mają doskonałą przyczepność, zwłaszcza gdy trzeba poruszać się po piasku lub śniegu. Rowery tego rodzaju są idealne dla początkujących w temacie pań, ponieważ szerokie opony są uspokajająco wyrozumiałe, gdy trzeba poradzić sobie na jednośladzie w trudnym terenie.

Można później już rozejrzeć się za rowerami o bardziej technicznych cechach. Rowery do jazdy po górach są tak zaprojektowane, aby dobrze działać na stromych zjazdach, a jednocześnie są lekkie i zwinne, przez co można na nich bardzo łatwo poruszać się w górę.

Są jeszcze rowery downhill – czyli zjazdowe, ale to jest dopiero coś dla zaawansowanych.. Rowery zjazdowe są duże i wytrzymałe, a rowerzyści noszą pełne kaski i ochraniacze, gdyż na swojej drodze wpadają na ogrody skalne czy korzenie drzew.

Na co jeszcze zwróć uwagę kupując ekstremalną damkę?

Dobrze jest kupić rower z amortyzatorem z przodu, co pomaga wchłonąć uderzenie w przednie koło, a nie na tylnej części roweru. Co więcej takie rowery umożliwiają bezpośredni transfer siły pomiędzy uderzeniem pedału a tylną oponą. Dobrze sprawdzają się na szlakach górskich, a ich niższy koszt i łatwiejsza konserwacja sprawiają, że stają się solidnymi opcjami dla wymagających pań, z wyjątkiem poważnych tras zjazdowych.

Nie ma zatem co wymawiać się na brak wyboru, ale wręcz przeciwnie – dobrze jest się już dzisiaj rozejrzeć po sklepach i znaleźć coś dla siebie – wszakże w Bielsku-Białej nie brakuje fajnych miejsc do jazdy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!