Kurze łapki to zmarszczki widoczne w zewnętrznych kącikach oczu. Pojawiają się często jeszcze przed trzydziestką u osób, które mają bogatą mimikę twarzy. Czy można je zredukować? To możliwe, gdy wybierze się botoks.

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na redukcji zmarszczek. Wśród nich największym powodzeniem cieszy się botoks.

Profesjonalny botoks Chorzów – z zabiegu można skorzystać także w Chorzowie pod okiem doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Oferty gabinetów i ceny zabieg dostępne są online.

Jak powstają kurze łapki przy oczach?

Kurze łapki to specyficzne zmarszczki, które widoczne są często już na młodej skórze. Są one zaliczane do kategorii zmarszczek mimicznych, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Stanowią efekt uśmiechania się, gdy skóra twarzy marszczy się właśnie w tym rejonie.

Szybkiemu tworzeniu się kurzych łapek mogą także sprzyjać:

– nieprawidłowa pielęgnacja skóry
– częste opalanie twarzy
– brak ochrony skóry przed promieniowaniem UV
– nadmierna suchość skóry
– stosowanie używek
– uboga dieta

Jak zlikwidować kurze łapki?

Zmarszczkom jak kurze łapki najlepiej zapobiegać, ponieważ wtedy można cieszyć się młodziej wyglądającą skórą na dłuższy czas. Gdy jednak już się pojawią, wtedy warto zdecydować się na skorzystanie ze skutecznych zabiegów, które błyskawicznie zniwelują ich widoczność.

U osób z kurzymi łapkami polecany jest botoks, czyli usuwanie zmarszczek toksyną botulinową. Jest to związek, który oddziałuje na tkankę nerwową i mięśniową, powodując blokadę przewodnictwa impulsów nerwowych. W efekcie nie zachodzi wtedy proces kurczenia się mięśni, dochodzi do ich rozluźnienia i tym samym do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 6-9 miesięcy, a potem procedurę można wykonać ponownie, by skóra znów wyglądała młodzieńczo.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Botoks jest wprowadzany pod skórę z użyciem strzykawki z cienką igłą. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie umiejscowienie preparatu dokładnie tam, gdzie powinien on działać, czyli w tym przypadku w okolicy oczu.

Zastrzyki z botoksu nie powodują pojawienia się znacznych dolegliwości bólowych, dlatego też nie jest wymagane stosowanie znieczulenia. Można zastosować je na życzenie – wykorzystuje się wtedy specjalne kremy znieczulające powierzchnię skóry.

Cały zabieg trwa zwykle od 5 do 15 minut, dlatego jest bardzo szybki, a przy tym bezpieczny. Po jego wykonaniu mogą pojawić się niewielkie miejscowe zmiany jak opuchlizna, zaczerwienienie, które po paru dniach zanikają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!