INFORMACJE OGÓLNE: Specjalista chirurg naczyniowy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu krwionośnego i limfatycznego. Obrzęki nóg, uczucie ciężkości, pieczenie w kończynach dolnych, ich drętwienie lub brak czucia to objawy, z którymi należy zgłosić się do chirurga naczyniowego. Specjalista chirurg wykona niezbędne badania i zaleci odpowiednie leczenie zachowawcze lub operacyjne. Chirurgia naczyniowa zajmuje się wieloma schorzeniami, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu, np. miażdżyca, niewydolność żylna i tętnicza, zakrzepica żylna czy niewydolność naczyń.

Diagnostyka i chirurgia naczyniowa często idą ze sobą w parze – dzieje się tak głównie dlatego, że patologie naczyniowe są bardzo podobne do interwencji naczyniowych usg brzucha Warszawa. Na przykład zakrzepica żył ściany jamy brzusznej jest diagnozowana za pomocą ultrasonografii (echografii), która pokazuje zmiany w żyłach w trakcie, po, a nawet przed interwencją naczyniową.

ECHOGRAFIA ŚCIANY DOMINALNEJ – strefa dostępu naczyniowego

Chirurg naczyniowy może wykorzystać echografię strefy ściany jamy brzusznej w celu postawienia diagnozy naczyniowej i przygotowania do interwencji naczyniowej. Echografię wykonuje się przy użyciu głowicy ultradźwiękowej przykładanej do powierzchni skóry nad mięśniami brzucha. Podczas ultrasonografii naczyniowej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, taki jak sondy dopplerowskie, które pozwalają na ocenę kierunku przepływu krwi, czy obrazowanie metodą kolorowego dopplera, które dostarcza informacji o perfuzji tkanek. WStrefa dostępu naczyniowego IDE ANGLE DOPPLER

Chirurg naczyniowy może wykorzystać ultrasonografię naczyniową do postawienia diagnozy naczyniowej i przygotowania się do interwencji naczyniowej. USG naczyniowe wykorzystuje specjalistyczny sprzęt, taki jak sondy dopplerowskie do oceny kierunku przepływu krwi oraz obrazowanie metodą kolorowego Dopplera w celu dostarczenia informacji o perfuzji tkanek. Chirurg naczyniowy może skierować Cię do innych pracowników służby zdrowia, np. terapeuty lub radiologa, którzy będą uczestniczyć w planowaniu Twojego leczenia.

Polecamy:
Nieżyt nosa – jak leczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!