W tym artykule podzielimy się niektórymi z rzeczy, które warto wziąć pod uwagę już wtedy gdy zacznie się rozważać budowę domu w Bielsku-Białej bądź innym podobnym miejscu. Skupiamy się na uniknięciu kilku błędów, których nie chcesz robić po zbudowaniu nowego domu, a które niestety często Bielszczanom się zdarzają.

Błąd #1 Mylenie ceny podstawowej z rzeczywistą ceną domu

Zdaj sobie sprawę, że zostaniesz obciążony kosztem samego domu, ale będziesz musiał również zaplanować koszty jego ulepszenia. Koszt modernizacji zależy od wyborów, które podejmujesz w związku z projektowaniem domu, ale koszt uzyskania mniej więcej tych samych ulepszeń różni się znacznie w zależności od producenta i konstruktora. Agent może sprzedać ci niesamowitą cenę bazową domu, prosząc cię o wybranie dużej części i odłożenie depozytu, zanim będziesz miał pojęcie, ile ulepszeń doda do ostatecznej ceny.

Błąd #2 Założenie, że wszystko co widać w modelu domu jest w standardzie

Weźmy tutaj pod uwagę pierwszego lepszego budowniczego w naszym regionie, który reklamuje niskie ceny domów – można się naprawdę zszokować, gdy człowiek dowie się, ile z tego, co widać. w bazowym modelu, nie jest w standardzie, ale przewiduje to dodatkowo płatna aktualizacja. Większość ludzi ma świadomość, że np. blaty granitowe będą ulepszeniem, ale nie zawsze jest to jasne iż cały układ kuchenny również może być związany z modernizacją kosztującą majątek. Do tego może dojść np. główny układ łazienki, czy nawet parapety (!). Wszelkie lampy inne niż fluorescencyjne lampy barowe w kuchni mogą być ulepszeniem. Nie wspominając już o farbie, wykończeniu, klamkach, wszystkich elementach wyposażenia, wykładzinie, płytkach itp. Można  nawet spotkać dodatkowo płatne ulepszenia na zewnątrz domu. Aby uniknąć takiej sytuacji, trzeba mądrze wybrać na etapie poszukiwania mądrego i uczciwego dostawcy modelów domu – projekty domów na dominanta.pl zdają się być jednym z tych godnych uwagi i polecenia.

Błąd #3 Brak zainteresowania promocjami

Nie zapomnij zapytać o promocje  one naprawdę potrafią zmniejszyć całkowity koszt domu. Zapytaj o aktualne promocje do ceny bazowej domu. Najlepiej jest zapytać o to nawet więcej niż jeden raz, wszystko, co mogą zrobić, to najwyższej powiedzieć że ich nie ma, prawda? Możesz być zaskoczony, kiedy powiedzą „tak” – a dość często się to zdarza. W Bielsku-Białej często można liczyć na promocyjny kredyt – ale kwoty motywacyjne zwykle są bardzo zróżnicowane.

Błąd #4 Ignorowanie reputacji firmy budowlanej

Dowiedz się jak najwięcej o firmie budowlanej, która cię interesuje jeszcze przed rozpoczęciem procesu budowy. Czasem można być pod wrażeniem wstępnych informacji, które otrzymuje się od spotkanych firm budowlanych – na początku może wydawać się, że człowiek jest w stanie zbudować piękny dom nawet za mniej pieniędzy, niż się tego spodziewał, by w końcu zdać sobie sprawę, że ulepszenia wymagane do zbudowania wymarzonego projektu są dużo droższe, niż przedstawiał to budowniczy na początku. To zwiększa stres i marnuje czas. Nie ignoruj reputacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!