Zakup prawidłowych butów ortopedycznych jest inwestycją w zdrowie stóp. Ale jak znaleźć w naszym mieście but ortopedyczny, który pasuje właściwie i zapewnia odpowiednie wsparcie, bez popadania w komercyjne roszczenia ze strony sklepów obuwniczych i producentów, które mogą nie mieć podstaw naukowych?

Zacznij od własnych stóp i zobacz, co jest w twojej szafie. Stań boso na kartce papieru lub tekturze i prześledź kształt każdej stopy. Teraz weź swoje buty, jeden po drugim, i umieść je na górze rysunku. Jak rozpoznać buty wygodne? buty będą ściśle pasować do konturów stóp. Buty, które powodują ból? Większość z nich będzie na wysokich obcasach, jeśli jesteś kobietą i prawdopodobnie będą węższe niż szerokość stóp, a może nawet krótsze…

Czy wiedziałeś, że..

  • około 9 na 10 kobiet nosi buty, które są zbyt małe?
  • około 8 na 10 kobiet nosi buty, które są bolesne?
  • kobiety są dziewięciokrotnie bardziej narażone niż mężczyźni na problemy ze stopami spowodowane niewłaściwie dopasowanymi butami?
  • obcisłe buty przyczyniają się do 9 na 10 problemów stóp u kobiet?

Najlepiej byłoby, gdybyś nigdy nie nosił butów zbyt małych, zbyt wysokich lub zbyt ciasnych. Ale jeśli musisz mieć takie buty, noś je tak rzadko, jak to możliwe, możesz zwiększyć ryzyko bólu stóp i problemów (lub zaostrzyć te, które już cierpisz). Im rzadziej nosisz obcisłe, źle dopasowane buty, tym lepiej. Możesz trzymać kilka par butów pod ręką – na przykład noszenie wygodnych cichobiegów biurze lub podczas nieformalnych spotkań i oszczędzanie fantazyjnych butów na wysokim obcasie na okazjonalne, szykowane imprezy to dobry pomysł.

Inwestuj w dobre buty

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, pomyśl o zainwestowaniu w parę par butów, które są dobre dla Twoich stóp. Kupowanie pary, która możesz nosić do pracy, innej na eleganckie okazje, a trzeciej do codziennego noszenia, zapewni ci idealną pozycję do poprawy zdrowia stóp i pozbycia się wielu brzydkich problemów, które są spowodowane lub zaostrzone przez wąskie lub ciasne buty. Wielu producentów takich jak Valde (zobacz więcej na https://www.valde.pl/buty-ortopedyczne/ ) projektuje teraz buty z myślą zarówno o modzie, jak i wygodzie. Niektórzy producenci promują specjalne konstrukcje, takie jak pęcherzyki powietrza i materiały kompozytowe (poliuretan, PCV i podobne) w podeszwach, aby zapewnić większą amortyzację.

Istnieje wiele rzeczy, których możesz szukać przy wyborze butów. Najważniejsze jest to, jak się czujesz, gdy je wkładasz? Ufaj temu, co mówią twoje stopy. Pojawi się znaczna ilość reklam marketingowych od producentów – ale Twój komfort jest najważniejszy.

W tych bielskich sklepach możesz znaleźć coś dla siebie:

  • Julex & Spółka sp.j.- Mazańcowice 289, 43-391 Mazańcowice
  • Zakład Ortopedyczny Beskid Magdalena Gliszczyńska – Starobielska 11, 43-300 Bielsko-Biała
  • Orto-Beskid – Bohaterów Warszawy 4a/17, 43-300 Bielsko-Biała

Pamiętaj, że najlepsze buty to te z szeroką, wyściełanym piętą, szerokim noskiem i podeszwą, która zapewnia wystarczającą amortyzację podczas chodzenia. Wysokość pięty jest ważniejsza niż jej szerokość – ogólnie im wyższa pięta, tym gorszy efekt dla stopy. Nie ma znaczenia, czy pięta jest cienka i kolczasta, czy szeroka i masywna. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której oba palce i pięta są uniesione wysoko, tak jak buty na platformach. Ponieważ oba palce i pięty są podniesione, palce nie są narażone na dodatkowy nacisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!