Chcesz doskonalić się jako fizjoterapeuta? Zobacz, jakie szkolenia powinieneś odbyć

Brak komentarzy

Fizjoterapia to kierunek, który można znaleźć na wielu polskich uczelniach, zarówno państwowych uniwersytetach medycznych, jak też prywatnych szkołach wyższych. Jeżeli czujesz, że ten zawód jest dla Ciebie, zapoznaj się z poniższym tekstem. Dzięki niemu dowiesz się, w jaki jeszcze sposób możesz kształcić się na fizjoterapeutę.

Jakie kursy dla fizjoterapeutów warto ukończyć?

W dobie coraz większej specjalizacji, samo ukończenie studiów może być niewystarczające. Terapeuci pracujący z pacjentami mogą nabyć dodatkowe umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu poprzez kursy dla fizjoterapeutów Katowice.

Wśród interesujących modułów znajduje się kurs z zakresu neurodynamiki klinicznej (NDS). Na zajęciach będziesz wnikliwie badał problemy układu nerwowego, mięśniowego i szkieletowego. Kurs w przystępny sposób przybliża zagadnienie tej dyscypliny. Uczy metod terapii pacjentów z problemami nerwowo-mięśniowo-szkieletowymi. Co ważne, kursy fizjoterapia podsuwają rozwiązania terapeutom pracującym z pacjentami. Szkolenia opierają się o aktualne informacje kliniczne ze świata medycznego.

Dla specjalistów zajmujących się tą dziedziną z pewnością przydatne będą kursy z manipulacji powięzi. Ta metoda terapii manualnej skupia się na rozwiązaniu problemu mięśniowo-szkieletowego wynikającego z urazów powięzi. W ciągu toku badań prowadzonych przez wiele lat udowodniono, że manipulacja konkretnego fragmentu powięzi pozwala przywrócić pacjentowi właściwy zakres ruchu i uwolnić go od bólu. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo wykonać głęboki masaż specyficznych punktów CC i CF, co pozwoli na przywrócenie równowagi napięciowej.

Proprioceptive-DeepTendonReflex – poznaj fascynującą metodę terapeutyczną

Szkolenie skupia się na układzie mechanorecepcyjnym człowieka. Moduł pierwszy kursu poruszy tematy takie jak: odruchy spondylogeniczne, ból rzutowany z segmentów kręgosłupa, ból rzutowany z narządów, ból rzutowany z mięśni, odruchy z różnych organów. Oprócz tego, uczestnik szkolenia dowie się, w jaki sposób badań dysfunkcje związane z organami, pozna symptomy układowych zaburzeń zapalnych oraz nadmiernej ekspozycji na leukotrieny.Specjalistyczne szkolenia dla fizjoterapeutów Katowiceporuszają również zagadnienie neurologii i anatomii języka, fizjologii smaku, reakcji na smak, dysfunkcji kości gnykowej oraz dysfunkcje kubków smakowych. Uczestnik szkolenia pozna symptomy dysfunkcji receptorów ciepła i zimna na języku oraz dynamiczne powiązania pomiędzy emocjami, organami i językiem. Szkolenie skupia się na funkcjonowaniu układu mechanorecepcyjnego jako swego rodzaju oprogramowania organizmu.

 

Polecamy:
Szkoła publiczna czy niepubliczna? Jakie zalety ma kształcenie prywatne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!