Fizjoterapia to kierunek, który można znaleźć na wielu polskich uczelniach, zarówno państwowych uniwersytetach medycznych, jak też prywatnych szkołach wyższych. Jeżeli czujesz, że ten zawód jest dla Ciebie, zapoznaj się z poniższym tekstem. Dzięki niemu dowiesz się, w jaki jeszcze sposób możesz kształcić się na fizjoterapeutę.

Jakie kursy dla fizjoterapeutów warto ukończyć?

W dobie coraz większej specjalizacji, samo ukończenie studiów może być niewystarczające. Terapeuci pracujący z pacjentami mogą nabyć dodatkowe umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu poprzez kursy dla fizjoterapeutów Katowice.

Wśród interesujących modułów znajduje się kurs z zakresu neurodynamiki klinicznej (NDS). Na zajęciach będziesz wnikliwie badał problemy układu nerwowego, mięśniowego i szkieletowego. Kurs w przystępny sposób przybliża zagadnienie tej dyscypliny. Uczy metod terapii pacjentów z problemami nerwowo-mięśniowo-szkieletowymi. Co ważne, kursy fizjoterapia podsuwają rozwiązania terapeutom pracującym z pacjentami. Szkolenia opierają się o aktualne informacje kliniczne ze świata medycznego.

Dla specjalistów zajmujących się tą dziedziną z pewnością przydatne będą kursy z manipulacji powięzi. Ta metoda terapii manualnej skupia się na rozwiązaniu problemu mięśniowo-szkieletowego wynikającego z urazów powięzi. W ciągu toku badań prowadzonych przez wiele lat udowodniono, że manipulacja konkretnego fragmentu powięzi pozwala przywrócić pacjentowi właściwy zakres ruchu i uwolnić go od bólu. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo wykonać głęboki masaż specyficznych punktów CC i CF, co pozwoli na przywrócenie równowagi napięciowej.

Proprioceptive-DeepTendonReflex – poznaj fascynującą metodę terapeutyczną

Szkolenie skupia się na układzie mechanorecepcyjnym człowieka. Moduł pierwszy kursu poruszy tematy takie jak: odruchy spondylogeniczne, ból rzutowany z segmentów kręgosłupa, ból rzutowany z narządów, ból rzutowany z mięśni, odruchy z różnych organów. Oprócz tego, uczestnik szkolenia dowie się, w jaki sposób badań dysfunkcje związane z organami, pozna symptomy układowych zaburzeń zapalnych oraz nadmiernej ekspozycji na leukotrieny.Specjalistyczne szkolenia dla fizjoterapeutów Katowiceporuszają również zagadnienie neurologii i anatomii języka, fizjologii smaku, reakcji na smak, dysfunkcji kości gnykowej oraz dysfunkcje kubków smakowych. Uczestnik szkolenia pozna symptomy dysfunkcji receptorów ciepła i zimna na języku oraz dynamiczne powiązania pomiędzy emocjami, organami i językiem. Szkolenie skupia się na funkcjonowaniu układu mechanorecepcyjnego jako swego rodzaju oprogramowania organizmu.

 

Polecamy:
Szkoła publiczna czy niepubliczna? Jakie zalety ma kształcenie prywatne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!