Chcesz szukać pracy poza Bielskiem i wybierasz się za granicę? Podpowiemy jak to zrobić łatwiej!

Brak komentarzy

Jeśli uważasz, że Bielsko-Biała nie jest dla Ciebie i szukasz pracy za granicą, odwiedź i zapoznaj się z wybranym krajem przed podjęciem tej decyzji. Zanim się przeprowadzisz, odwiedź wybrany kraj. Przeprowadzka za granicę to duży krok, więc doradza się, aby spędzić trochę czasu w kraju, do którego chcesz się przenieść, zanim zaangażujesz się w życie. Naucz się języka i problemów, z jakimi się borykają, aby mieć praktyczne doświadczenie w kraju. Na początku wystarczy CI ekuz poznań (www.polisaturystyczna.pl) by załatwić podstawowe ubezpieczenie. Bielska siedziba NFZ znajduje się przy ulicy Krpackiej.

Nie musisz być dwujęzyczny, ale to pomaga

Często będziesz musiał znać język kraju, do którego się wybierasz, ale zależy to od rodzaju stanowisk, o które się ubiegasz. Stanowisk, które są skierowane na klienta, zazwyczaj wymagają wysokiego poziomu płynności mowy, jednak jest też wiele innych stanowisk które mogą mieć nieco niższe wymagania.”

Jeśli jesteś biegły w użycia języka angielskiego, spróbuj znaleźć możliwości, które wymagają biegłej znajomości tego języka – ponieważ automatycznie znajdziesz się bliżej szczytu. Istnieje więcej podobieństw niż różnic w składaniu podania o pracę za granicą. Podobnie jak w naszym kraju – zwykle jest mniej ofert niż kandydatów, więc musisz wyróżniać się na tym tle. Nowi absolwenci również mogą mieć problemy z uzyskaniem pracy, ponieważ doświadczenie zawodowe jest koniecznością.

Pamiętaj o znaczeniu networkingu

Nie wszystkie prace są ogłaszane, a jeśli jesteś w innym kraju, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Budowanie profesjonalnej sieci kontaktów, jeszcze tutaj gdy jesteś na miejscu w Bielsku – poprzez łączenie się z LinkedIn i uczestnictwo w wydarzeniach związanych z międzynardowymi agencjami pracy – to dobry pierwszy krok. Warto też zawczasu opracować listę potencjalnych pracodawców, z którymi możesz bezpośrednio podejść do możliwości.”

Sprawdź, czy Twoja firma może przenieść twoją posadę za granicę

Jeśli zdobędziesz kilkuletnie doświadczenie w międzynarodowej firmie, przeniesienie z odpowiednim doświadczeniem i rekomendacjami kierownictwa wyższego szczebla jest znacznie łatwiejsze. Sporo bielskich pracodawców ma to na uwadze, warto więc się zaznajomić z tą kwestią.

Dobrym pomysłem jest znalezienie firm w Bielsku które mogą zapewnić wewnętrzne możliwości przeniesienia, które mogą oddelegować Cię do wybranego kraju.

Jeśli jesteś nowym absolwentem, staże są dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia i wzbogacenia swojego CV. Należy jednak pamiętać, że w niektórych krajach trudno uzyskać pozwolenia na pracę mając tylko na swoim koncie staże.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na odbycie stażu, łatwiej będzie poszukać pracy na poziomie podstawowym, która może pomóc ci rozwinąć umiejętności językowe. Pozwoli to na osiedlenie się za granicą przed złożeniem wniosku o dostęp do lepiej płatnych posad.

Czasem jednak lepiej jest najpierw zdobyć odpowiednie doświadczenie w Bielsk, by zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby po prostu przenieść się do wybranego miejsca i szukać pracy na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!