Wystrój dziecięcego pokoju to spore wyzwanie dla rodziców. Warto zadbać przede wszystkim o oto, by aranżacja wnętrza łączyła w sobie wysoką funkcjonalność i wygodę użytkowania z odpowiednią estetyką i stylistyką. W Bielsku-Białej można znaleźć sporo sklepów, w których kupimy ciekawe materiały aranżacyjne, pozwalające stworzyć w dziecięcym pokoju idealny klimat do zabawy, nauki czy codziennego wypoczynku.

Planując wystrój dziecięcego pokoju, warto brać pod uwagę wszystkie elementy aranżacji wnętrza. Przestrzeń dla malucha czy starszaka musi być właściwie zaplanowana i podzielona na konkretne strefy – do nauki, zabawy, przechowywania oraz wypoczynku. Jeśli decydujemy się na wymianę dziecięcych mebli, dobrym pomysłem mogą być meble dopasowane do wieku i wzrostu dziecka, ale takie, które będą rosły razem z maluchem. Stoły, biurka, krzesła czy łóżka, których wysokość czy położenie można regulować, z pewnością sprawdzą się jako wygodne meble na długie lata. Gdy dziecko wyrośnie, nie trzeba wymieniać mebla na nowy, tylko odpowiednio wyregulować jego wysokość. Dzięki temu jeden komplet mebli posłuży maluchowi przez co najmniej kilka lat.

Na ścianie nie tylko malowanie

Oprócz najważniejszych elementów wystroju wnętrza, w dziecięcym pokoju bardzo ważne są różne dodatki dekoracyjne. Przestrzeń malucha powinna być przede wszystkim kolorowa, pełna bajkowych motywów i dekoracji, które będą przyciągały spojrzenia i sprawią, że dziecko będzie doskonale czuło się w swoim królestwie. Planując te elementy wystroju, warto brać pod uwagę wiek dziecka oraz jego zainteresowania. W przypadku maluszków doskonale sprawdzają się naklejki ścienne z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Są bardzo kolorowe, efektowne, a jednocześnie pozwalają niewielkim kosztem odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie nowy charakter. Naklejki można w razie potrzeby bezproblemowo usunąć i wymienić na nowe. Taka aranżacja ściany nie wymaga więc żadnych skomplikowanych prac remontowych czy całkowitej zmiany wystroju wnętrza. Nowoczesne i funkcjonalne naklejki można w Bielsku-Białej kupić zarówno w dużych sklepach budowlanych i wnętrzarskich, jak i w sklepach, które oferują wyłącznie materiały do dekoracji ścian.

Nowoczesne i przyciągające spojrzenia fototapety

Ściany w pokoju dziecięcym można również odmienić za pomocą odpowiednio dobranych fototapet. Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne ze względu na ogromne możliwości aranżacyjne oraz łatwość nakładania. Fototapety pozwalają stworzyć we wnętrzu zupełnie nowy, bajkowy świat, pełen ulubionych bohaterów dziecięcych lub ciekawych rozwiązań dekoracyjnych. Fototapety dla dzieci najczęściej są bardzo kolorowe, przyciągają spojrzenia, są doskonałą ozdoba wnętrza, a jednocześnie chronią ściany przed zakusami dziecięcych rączek wyposażonych w kredki. Poza ogromną wartością dekoracyjną, fototapety są bardzo funkcjonalne – można je dosyć łatwo utrzymać w czystości, są odporne na działanie wilgoci i promieni słonecznych, dzięki czemu przez długi czas wyglądają jak nowe. Nowoczesne fototapety w niczym nie przypominają tapet starego typu, które trudno było położyć na ścianie, a po latach jeszcze trudniej zdjąć. Dziś fototapety wykonane są z wysokiej jakości materiału, zapewniają trwałość i wytrzymałość oraz niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Dzięki umiejętnie dobranej fototapecie można w krótkim czasie i niewielkim kosztem całkowicie odmienić wnętrze.

1 thought on “Chcesz urządzić dziecięcy pokój? Co oferują sklepy w Bielsku-Białej?

  1. Nawet jeśli nie znajdzie ktoś czegoś w sklepie stacjonarnym, postawić może spokojnie na sklep internetowy Wallcolors, w którym kupić można obrazy, plakaty, fototapety. Zamówione rzeczy dostaje się do domu, a za samą przesyłkę często nie trzeba płacić. Więc takie rozwiązanie jest nawet lepsze. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!