Planujesz wakacje i chcesz znaleźć najlepszy hotel? Ale nie wiesz od czego zacząć? W porządku, nie ma powodów do zmartwień, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w tym kłopocie. Porozmawiamy na temat poszukiwania idealnego hotelu na wakacje z Panią Magdaleną Bednarek – właścicielką biura podróży w Bielsku-Białej.

Red.: Pani Magdo, od czego zacząć?

Bednarek.: Kiedy wybierasz hotel na wakacje, bez względu na to czy jest to pięciogwiazdkowy hotel centrum Zakopane czy pensjonat na Mazurach – musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Ma to znaczenie, bowiem rodzaj wybranego hotelu może wpłynąć na całą podróż – dlatego ważne jest wybrać hotel idealny dla swoich potrzeb. Wszakże, dokonując rezerwacji w hotelu, nie tylko chcesz mieć pewność, że dostajesz dobrą ofertę za swoje pieniądze, ale także że to jest ten odpowiedni hotel. To dlatego rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest ocena hotelu.

Red.: Czym dokładnie jest ta ocena?

P.Bednarek.: Chodzi o ilość gwiazdek i rekomendacje. Chociaż ocena hotelu nie powinna być głównym czynnikiem przy wyborze hotelu, należy wziąć to pod uwagę w pierwszej kolejności, bo dzięki temu można zawęzić wyniku. Wybór idealnego hotelu polega na znalezieniu hotelu, który pasuje do rodzaju urlopu, który planujesz, np. można chcieć luksusowego urlopu lub podróży budżetowej. To różnica.

Red.: Czyli trzeba wybrać hotel z oceną odpowiadającą naszym wymaganiom. Proszę o przykład.

P.Bednarek.: Na przykład, jeśli wybierasz romantyczny weekend, szukaj czegoś stylowego i luksusowego. Natomiast jeśli wyjeżdżasz na miesięczną podróż, możesz rozważyć coś bardziej podstawowego.

Red.: Gdzie szukać takich informacji?

P.Bednarek.: Oczywiście najlepiej spojrzeć na stronę internetową hotelu i zobaczyć, czego można oczekiwać od hotelu. Czy są dostępne pokoje rodzinne? Czy sypialnie mają dołączone łóżka (dostawki)? Czy pościel jest bawełniana? Pomyśl o wszystkim, co chcesz mieć w sypialni hotelowej, od rustykalnej pościeli po wannę i dowiedz się, czy wybrany hotel oferuje to, czego szukasz.

Red.: No dobrze, ale co z lokalizacją hotelu?

Lokalizacja hotelu to kolejna ważna sprawa do rozważenia. Jeśli wybierzesz niewłaściwą lokalizację hotelu, może się okazać, że Twój pobyt nie jest tak przyjemny jak to tylko możliwe. Upewnij się dlatego, czy hotel znajduje się w ruchliwej lokalizacji miasta czy na obszarach wiejskich. Jeśli planujesz wycieczkę po mieście lub imprezę clubbingową, to hotel w centrum będzie idealny. Jeśli jednak planujesz relaksujące rodzinne wakacje lub romantyczny wypad, bardziej odpowiednia może być spokojna lokalizacja hotelu. Przed dokonaniem rezerwacji zakwaterowania zawsze warto się z tym zapoznać wchodząc na stronę online. Warto też sprawdzić  recenzje hoteli. Lepiej unikać tych na stronie internetowej hotelu, ponieważ nie będą wyświetlać żadnych negatywnych opinii.

Red.: A co jeśli chodzi o usługi?

P.Bednarek.: Słusznie! Zanim wybierze się hotel należy sprawdzić, jakie usługi oferuje. Czy pokoje mają bezpłatny dostęp do internetu? Czy istnieje pralnia samoobsługowa na miejscu? Czy na miejscu jest restauracja i bar? Jakie udogodnienia oferuje hotel dla dzieci? Czy hotel ma basen? Przed wyborem hotelu należy rozważyć wszystkie ważne kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!