Jeśli chcesz ocieplić swój nowy dom lub ponownie zaizolować swój obecny dom, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj odpowiemy na najważniejsze pytania „Czym jest izolacja?” i „Jak działa izolacja?”. Wszystko po to, abyś wiedział jak chronić swój dom i zapewnić sobie i swoim bliskim komfort przez cały rok. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z zespołem SUEZ.

Co to jest izolacja?

Zasadniczo izolacja to dowolny materiał używany do wypełniania przestrzeni (w tym małych szczelin i trudno dostępnych miejsc za ścianami, nad sufitami itp.) w twoim domu w celu zmniejszenia przepływu ciepła przez odbicie i/lub absorpcję.

Istnieje kilka różnych rodzajów izolacji, w tym izolacja dźwiękochłonna, izolacja elektryczna i izolacja termiczna. Omawiając izolację w odniesieniu do domu, to właśnie izolacja termiczna zwiększa efektywność energetyczną i poziom komfortu. Izolacja termiczna jest definiowana jako produkty, które zmniejszają i spowalniają utratę lub przyrost ciepła, zapewniając barierę między obszarami, które znacznie różnią się temperaturą. Wiele form izolacji termicznej, takich jak celuloza i włókno szklane, zapewnia również w pewnym stopniu izolację akustyczną.

Jak działa izolacja?

Ciepło przepływa naturalnie z cieplejszych obszarów do chłodniejszych. Zimą ciepło przenosi się bezpośrednio z ciepłych pomieszczeń (takich jak dom!) na zewnątrz i nieogrzewanych pomieszczeń. W miesiącach letnich ciepło przenosi się z ciepłego otoczenia do chłodniejszego wnętrza domu.

Izolacja działa poprzez spowolnienie przepływu ciepła z gorącej przestrzeni do chłodniejszej przestrzeni. Izolacja pomaga zwiększyć efektywność energetyczną domu, zmniejszając ilość ciepła uciekającego z niego zimą (zatrzymując ciepło i utrzymując ciepło w domu) i zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się w miesiącach letnich (zatrzymując zimne powietrze i utrzymując wnętrze wygodne).

Prawidłowo zainstalowana izolacja może zwiększyć poziom komfortu w domu, utrzymując stałą, jednolitą temperaturę w każdym pomieszczeniu. Izolacja zwiększy również efektywność energetyczną domu, znacznie obniżając rachunki za ogrzewanie i chłodzenie.

Jakie są rodzaje izolacji?

Do wyboru jest kilka rodzajów izolacji termicznej. Izolacja z włókna szklanego jest jednym z najczęściej stosowanych rodzajów izolacji i może być instalowana jako system koców z rolek i mat.

Izolacja celulozowa to jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska rodzajów izolacji dostępnych na rynku, celuloza składa się w 80% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest to również jeden z najlepszych rodzajów izolacji do izolacji akustycznej.

Izolacja z pianki natryskowej jest idealna do wszystkich małych pęknięć i szczelin za ścianami i może pomóc wyeliminować przecieki powietrza, które mogą spowodować wzrost rachunków za energię. Izolacja ze sztywnej pianki: izolacja ze sztywnej pianki lub sztywnej płyty jest dostępna jako panel piankowy, który można ciąć. Stosowana jest głównie do nowych projektów izolacji budowlanych. Izolacja z wełny mineralnej jest wykonana ze skał i minerałów przędza. To wciąż nie wszystkie rodzaje izolacji, warto więc zapoznać się z tematem w pełni przed ostatecznym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!