Co oszpeca polskie miasta? Na tapecie Bielsko-Biała

Brak komentarzy

Bielsko-Biała jest pięknym i pełnym uroku miastem o dużych walorach turystycznych. Jednak także w nim, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, spory problemem są obiekty, które nie tylko szpecą otoczenie, ale również są szkodliwe dla środowiska.

W Bielsku-Białej znajduje się sporo zakładów produkcyjnych, które mają dużą wartość jeśli chodzi o niwelowanie bezrobocia czy generowanie sporych dochodów. Ale mają również wady. W wielu zakładach produkcyjnych problemem są wysokie kominy, które szpecą otoczenie nie tylko wyglądem. O wiele większym problemem jest fakt, że emitują do środowiska sporo szkodliwych spalin. Choć zakłady produkcyjne są objęte dosyć restrykcyjnymi kontrolami i musza pilnować poziomu spalin wypuszczanych do środowiska, w rzeczywistości nawet dopuszczalny poziom emisji spalin może powodować spore problemy i zdecydowanie nie jest obojętny dla środowiska naturalnego.

Szkodliwe spaliny z gospodarstw domowych

Jeśli chodzi o emisję spalin, problemowe są nie tylko duże zakłady produkcyjne, ale również gospodarstwa domowe. W wielu z nich pali się w piecach czym popadnie, co oczywiście nie pozostaje obojętne dla środowiska naturalnego. Owszem, ogrzewanie pomieszczeń jest ważne, ale warto mieć chociażby podstawową świadomość, jak takie palenie w piecu może kiepsko wpływać na środowisko. Wiele gospodarstw domowych wyposażonych jest w tradycyjne kominki, które nie zawsze spełniają swoje zadania, jeśli chodzi o ogrzewanie pomieszczeń, a jednocześnie są bardzo szkodliwe dla natury. Warto więc poszukać lepszych, alternatywnych rozwiązań, które będą sprzyjały środowisku, a jednocześnie zapewnią odpowiednią moc grzewczą. Wybór, wbrew pozorom, jest całkiem spory. Jeśli rozejrzymy się na rynku urządzeń grzewczych, może się okazać, że wiele z nich jest o wiele bardziej sprawne i wydajne niż zwykłe kominki na opał. Doskonałym przykładem mogą być chociażby kominki elektryczne, które są świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych kominków.

Więcej na stronie http://IGNIF

Jakie zalety mają kominki elektryczne?

Kominki elektryczne są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie o wiele bardziej wygodne w użytkowaniu dla właścicieli niż tradycyjne kominki na opał. Działają bowiem na prąd, nie emitują więc do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Co więcej, są również pozbawione wad, jakie posiadają tradycyjne kominki. Przede wszystkim, nie wymagają dorzucania opału, nie trzeba wynosić sadzy ani regularnie ich sprzątać. Nie wymagają też ciągłego dorzucania do ognia. Kominki elektryczne obsługiwane są najczęściej za pomocą pilotów, są więc wygodne i funkcjonalne. Można je też bez problemu instalować praktycznie w każdym pomieszczeniu, nie potrzeba bowiem żadnych przewodów wentylacyjnych ani odprowadzających spaliny. Aby kominek elektryczny doskonale spełnił swoje zadanie, powinien być przede wszystkim dobrej jakości. Na ignif.com można znaleźć szeroki wybór urządzeń grzewczych, które na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do wyboru są kominki wolno stojące oraz pod zabudowę, można więc bez problemu dobrać urządzenie idealnie dopasowane do konkretnego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!