W każdym bielskim domu powinien mieć podstawowy zestaw pierwszej pomocy, który jest łatwo dostępny w razie potrzeby. W zależności od osobistych preferencji podstawowy zestaw pierwszej pomocy można kupić wstępnie wyposażony lub każdy element można kupić osobno. Niezależnie od tego, istnieją podstawowe elementy, które powinien zawierać zestaw pierwszej pomocy.

Podstawowe elementy domowego zestawu pierwszej pomocy

1 Podręcznik pierwszej pomocy

Każdy zestaw pierwszej pomocy powinien zawierać instrukcję pierwszej pomocy. Podręcznik pomoże Ci szybko uzyskać wiedzę na temat tego, jak poradzić sobie na rany, zwichnięcia, ukąszenia i inne typowe problemy zdrowotne. Przewodnik powinien być przestudiowany przed wystąpieniem sytuacji kryzysowej a każdy, kto ma dostęp do zestawu, powinien znać podstawy pierwszej pomocy, na którą pozwala domowa apteczka .

2 Pęseta

Pęsety są ważnym narzędziem w każdej apteczce, niezależnie od tego, jak podstawowy jest Twój zestaw. Pęsety mogą być używane do usuwania zanieczyszczeń, takich jak szkło, brud lub drzazgi z rany. Mogą być również używane do usuwania żądła pozostawionego przez pszczoły.

3 Waciki dezynfekujące

Waciki z alkoholem są używane do czyszczenia zainfekowanego lub zranionego obszaru przed nałożeniem maści antybiotykowej lub bandaży na ten obszar. Gaziki nasączone alkoholem mogą być również używane w połączeniu z wymazami znieczulającymi i mogą być używane do sterylizacji pęsety w razie potrzeby.

4 Maść antybiotykowa

Maść antybiotykowa może być stosowana do leczenia wielu rodzajów chorób i pomaga w prawidłowym gojeniu się rany. Maść antybiotykowa pomaga również utrzymać infekcję z rany i powinna być podawana po dokładnym oczyszczeniu uszkodzonego obszaru.

5 Bandaże

Bandaże samoprzylepne w wielu rozmiarach powinny stanowić część apteczki pierwszej pomocy. Zastanów się nad zakupem pudełka bandaży o różnych rozmiarach i włóż kilka z nich do zestawu. Tradycyjne, średniej wielkości bandaże są potrzebne częściej niż największe i najmniejsze rozmiary, więc dobrym pomysłem jest dodanie kilku dodatkowych, na wszelki wypadek.

6 Gaziki

Bandaże samoprzylepne nie zawsze są wystarczająco duże, aby zakryć ranę, dlatego ważne jest, aby mieć gaziki w apteczce pierwszej pomocy. Podkładki z gazy można uformować w bandaż lub użyć do wchłonięcia krwi. Podkładki z gazy występują w wielu rozmiarach, a każdy zestaw powinien zawierać pełen ich asortyment.

7 Taśma medyczna

Taśma medyczna służy do zabezpieczania gazików lub okładów, gdy są one używane jako bandaż. Taśma jest zaprojektowana tak, aby nie pozostawiać resztek i zwykle jest dostępna w długiej rolce.

8 Bandaże elastyczne

Elastyczne bandaże pomagają unieruchomić skręcony staw i zmniejszyć obrzęk. Elastyczne bandaże są wyposażone w haczyki lub metalowe zapięcia, aby utrzymać je na miejscu. Te elastyczne bandaże można owinąć wokół kostek, kolan, nadgarstków i łokci, dopóki nie uda się dotrzeć do lekarza. Te bandaże różnią się szerokością.

1 thought on “Co powinno się znaleźć w apteczce pierwszej pomocy każdym bielskim domu?

  1. Czy ktoś z Was wie, czy pomoce terapeutyczne i logopedyczne sklep juniora.pl to faktycznie dobra i sprawdzona oferta? Może już coś zamawialiście z tego sklepu? Moje dziecko ma wadę wymowy, chodzimy do logopedy, ale też szukam jakich pomocy, z którymi można pracować samodzielnie w domu. Znacie jakieś sprawdzone sklepy albo pomoce, które są faktycznie przydatne i szybko można zauważyć korzystne efekty ich używania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!