Przy tak wielu salonach pojawiających się każdego dnia i w odniesieniu do tego, że prawie każdy, kto kiedykolwiek próbował masażu twarzy na znajomym nazywa się kosmetyczką, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby wybrać kogoś, kto będzie dbał o swoją skórę bez narażania Cię na jakiekolwiek ryzyko. Porozmawialiśmy z właścicielką bielskiego salonu kosmetycznego, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu lub kosmetyczki.

1. Uważaj na marketing wprowadzający w błąd

Mniej więcej każdy może nazwać się kosmetyczką lub wizażystką. W Bielsku-Białej, między innymi, nie potrzebujesz nawet licencji, aby otworzyć spa lub salon kosmetyczny. Niektórzy ludzie są tak pomysłowi, że posuną się nawet do dodania sobie wielu tytułów, takich jak:

  • “upoważniony”,
  • “certyfikowany”,
  • “posiadający dyplom”

aby ich kompetencje brzmiały bardziej wiarygodnie. Ale czy to naprawdę znaczy dla ciebie coś jako klienta? „Posiadanie dyplomu” tak naprawdę nic dla Ciebie nie znaczy, bo z tego, co wiemy, każdy może mieć jakiś dyplom za niewielką gotówkę. Ważne jest tylko to, czy twoja kosmetyczka jest certyfikowana i autoryzowana przez krajową organizację kosmetyczną czy międzynarodowe stowarzyszenie kosmetologów. Tylko oni mogą zagwarantować, że salon działa zgodnie ze standardami branżowymi i jest odpowiednio ubezpieczony. Jeśli udasz się do niecertyfikowanego miejsca i coś pójdzie nie tak, nigdy nie będziesz pewny, czy otrzymasz odszkodowanie za poniesione szkody.

2. Spójrz na odznaczenia i naklejki.

Zatem następne pytanie powinno brzmieć: “Skąd mam wiedzieć, czy kosmetyczka jest autoryzowana?”. Oczywiście zawsze możesz zapytać, ale najczęściej takie certyfikowane salony z dumą prezentują swoje certyfikaty w postaci naklejek na drzwiach i odznaczeniach na mundurach pracowników.

3. Czerwone usta, splecione włosy i białe trzewiki

Niektóre inne charakterystyczne cechy dobrze wykształconej kosmetyczki to:

  • Nowo wyprasowany mundur: jeśli wygląda niechlujnie, czy naprawdę chcesz oddać się w ręce takiej kosmetyczki?
  • Czerwone usta: nie zapominaj, że dobrze wykształcona kosmetyczka musi być w stanie wykonać makijaż. Idealnie upiększone usta to znak, że dziewczyna naprawdę zna się na rzeczy, ponieważ malowanie ust na czerwono jest uważane za jedno z najtrudniejszych zadań, ponieważ przy takim makijażu wszelkie wady są bardzo widoczne, a błędy są dość trudne do korekty.
  • Białe trzewiki: na długo przed tym, jak te chodaki stały się modne, można je było zauważyć na stopach najlepszych kosmetyczek na całym świecie. ponieważ są bardzo wygodne i eleganckie.

4. Czy pomieszczenia są higieniczne?

skuteczne uwodzenieJedną z najbardziej oczywistych, ale jednak bardzo ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest poziom higieny panuje salonie. Wszystko powinno być sterylne i w razie potrzeby kosmetyczka powinna używać rękawiczek, w przeciwnym razie – przynajmniej często myć ręce. To też wskazuje na to, z jakim salonem masz do czynienia.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.gabinet-dla-ciebie.pl.

Polecamy także: kosmetolog Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!