Olej z czarnuszki jest używany od tysięcy lat dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Znajdziesz w nim witaminy, minerały, niezbędne kwasy tłuszczowe, a nawet związki poprawiające wzrost komórek. Nazywa się to prawdziwą fontanną młodości!

Jeśli szukasz korzyści zdrowotnych, olej z czarnuszki jest tym, czego chcesz – znajdziesz tutaj więcej informacji na jego temat, w ramach naszego artykułu przygotowaliśmy jedynie wstęp, zbiór najważniejszych informacji, które mogą Cię przekonać do pogłębienia wiedzy na ten temat. Czarnuszka ma tak wiele zalet, że ciężko jest o niej napisać w jednym miejscu … ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy!

Czarnuszka – co dobrego niesie?

Badania wykazały niezwykłe skutki zdrowotne wynikające z przyjmowania oleju z czarnuszki. Możesz uzyskać mnóstwo korzyści, zarówno biorąc ją wewnętrznie, jak i nakładając na skórę.

Oto kilka naszych ulubionych powodów, aby codziennie stosować olej z czarnuszki.

1. Legendarny sekret piękna


Zastosowanie
czarnuszki na skórze ma wiele zalet. Mówi się, że zarówno królowa Nefertiti, jak i Kleopatra polegały na tym, że jest to tonik upiększający, szczególnie dla ich skóry i włosów. Wielu nastolatków (i, powiedzmy szczerze, wielu dorosłych) zmaga się z trądzikiem i wypryskami. Olej z czarnuszki działa przeciwbakteryjnie, dlatego działa na bakterie wywołujące trądzik.

Czarnuszka zawiera witaminy A, B i C, potas, magnez i cynk (oprócz innych witamin i minerałów)… i wszystkie one są ogólnie dobre dla skóry. Olej z czarnuszki jest bardzo nawilżający i może znacznie zmniejszyć oznaki starzenia. Jeśli uznasz, że jest zbyt silny, aby nakładać go bezpośrednio na skórę, możesz umieścić 10 kropli w kilku litrach świeżo przegotowanej wody i pozwolić, aby para otworzyła pory. Uważaj, aby się nie poparzyć, dając twarz zbyt blisko pary!

Biorąc pod uwagę, jak dobry jest dla twojej skóry, nie powinno dziwić, że doskonale nadaje się również do pięknych włosów i paznokci. Nałóż go bezpośrednio na paznokcie lub nałóż na włosy jako maskę (jak w przypadku każdego zabiegu na bazie olejków, musisz dokładnie umyć szamponem).

Dostaniesz jeszcze więcej korzyści kosmetycznych, jeśli użyjesz go do sosów do sałatek lub zmieszasz z wodą lub miodem do pełnej łyżeczki. Zdrowa skóra i włosy są oznakami ogólnego stanu zdrowia.

2. Dba o serce

Piękna skóra i włosy nic nie znaczą, jeśli nie utrzymujesz zdrowego serca. Czarnuszka korzystnie wpływa na serce i układ sercowo-naczyniowy na wiele imponujących sposobów. Jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i -9 oraz fitosterole. Pomagają wzmocnić serce i utrzymać zdrowy poziom ciśnienia krwi. Pomaga również promować zdrowy poziom cholesterolu we krwi. Łyżeczka dziennie to świetny sposób na utrzymanie zdrowia serca w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

3. Korzyści dla zdrowia

Komórki beta powstają w trzustce i odpowiadają za produkcję insuliny. Kiedy bierzesz olej z czarnuszki, zarówno zwiększa on produkcję komórek beta, jak i leczy te komórki, które mogą zostać uszkodzone. Tyle dobra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!