Czy bielskie kancelarie adwokackie potrzebują SEO?

Brak komentarzy

Szukasz niezawodnego i wydajnego webmastera lub małego profesjonalnego zespołu SEO, który będzie pracował tak jak Twój wewnętrzny zespół marketingowy, jeśli chodzi o PPCMASTER seo i pozycjonowanie dla Twojej bielskiej kancelarii? Dobry pomysł, a w tym miejscu Cię w nim utwierdzimy.

Usługi SEO dla prawników: po co? Badanie tego, w jaki sposób również i prawnicy chcą dostosować się do nowego profilu osób pełnoletnich w erze technologii, pokazuje, że 31% osób poszukujących usług prawnych korzysta z Internetu, aby znaleźć firmę prawniczą, z którą będzie prowadzić interesy. I znowu, 95% z nich polega głównie na recenzjach online, kiedy przychodzi czas na wybór między kilkoma kancelariami prawnymi.

Przyjmuje się obecnie, że pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest niezbędne, aby przyciągnąć dużą klientelę, a nowoczesna i informacyjna strona internetowa, w połączeniu z solidnymi usługami marketingu cyfrowego, jest nieporównywalną wizytówką firm w Internecie.

Dla prawnika strona internetowa to okazja, aby zrobić dobre wrażenie na potencjalnym kliencie, współpracowniku lub partnerze – na wszystkich, którzy odwiedzają witrynę.

Od projektowania do usług SEO, tutaj przedstawiamy naszą listę kontrolną:

  • Przyjemny wygląd strony
  • Kompleksowa, aktualna i angażująca treść
  • Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek mobilnych i desktopwych
  • Brak reklam na stronie kancelarii

Zacznijmy od tego, co widać już na pierwszy rzut oka – wyglądu. Użytkownik spędza średnio 30 do 60 sekund na stronie internetowej: to niewiele! Wygląd strony jest zatem bezpośrednim sygnałem jakości oferowanej usługi. Opracowany projekt to prosty sposób na zapewnienie profesjonalizmu i podkreślenie jakości pracy.

Styl graficzny witryny powinien odzwierciedlać w możliwie największym stopniu pozycję firmy. Tak więc wybór grafiki musi być przemyślany zgodnie z wartościami, które chce się komunikować. Bez względu na wybrany styl graficzny, oto kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby odnieść sukces w projektowaniu graficznym witryny kancelarii.

Wybór kolorów: Najlepsze strony mają przejrzystą szatę graficzną, opartą wyłącznie na 2 lub 3 kolorach. Jeśli nie masz określonego typu graficznego, skorzystaj z tych kilku wskazówek:

-Postaw na białe lub szare tło
-Ciemne kolory czcionki
-Wybierz jeden bardziej rzucający się w oczy kolor, którego celem jest podkreślenie pewnych informacji i rozjaśnienie strony
-Wybór kroju czcionki nie powinien być pozostawiony przypadkowi

Aby nadać nowoczesny wygląd swojej stronie, wybierz czcionkę bezszeryfową, z drugiej strony, jeśli chcesz pochwalić się bardziej klasycznym i tradycyjnym wyglądem witryny kancelarii, istotne będą czcionki szeryfowe, takie jak np. Times New Roman.

Kompleksowa, aktualna i angażująca treść

Oczywiście eksperci SEO twierdzą, że znaczenie, jakie przywiązuje się do projektowania strony, nie powinno odbywać się kosztem jakości informacji i treści witryny. Zadbaj więc o naprawdę kompleksowe informacje. Konieczne jest przedstawienie na tyle szczegółów, aby współpracownik lub klient mógł znaleźć informacje, które będzie szukał w Twojej witrynie, wszystkie te elementy będą dostępne za pośrednictwem usług SEO.

Niektóre strony są nieuniknione: historia kancelarii, prezentacja filozofii firmy, jej wartości, strony prezentujące obszary specjalizacji kancelarii czy też strona kontaktu i prezentacji zespołu. Strona kontaktowa musi być łatwa do zidentyfikowania przez użytkownika – w końcu to miejsce, w której wpisujesz nazwę swojej kancelarii i informacje kontaktowe! Jeśli to możliwe, zintegruj formularz kontaktowy i lokalizację na przykład w Google Maps.

Obecność bloga dla Twoich publikacji i wiadomości – to też fajna koncepcja. Strona internetowa jest dobrym sposobem na potwierdzenie Twojej wiedzy, w tym poprzez prowadzenie bloga, ale także prowadzenie bloga jest dobre dla SEO.

Zaktualizowana treść

Odświeżanie witryny często (co 2 tygodnie) to świetny sposób na zaangażowanie jej gości w interakcję. I wiesz, że można to dobrze zorganizować nie tracąc cennego czasu, korzystając z profesjonalnych usług SEO na swojej stronie. Ponadto utrzymywana i regularnie aktualizowana witryna z usługami SEO jest sygnałem, który pokazuje, że biuro jest aktywne i działa, co jest zawsze uspokajające i atrakcyjne dla gości.

Integracja Twojego kanału Twittera bezpośrednio na stronie głównej witryny internetowej jest dobrą praktyką SEO, dzięki temu strona będzie wydawać się aktywna bez zbytniego wysiłku w kwestii jej zarządzania. Rzeczywiście, jeśli nie masz czasu na aktualizację stron swojej witryny, możesz zamiast tego zaktualizować swoje sieci społecznościowe (Twitter, LinkedIn i prawdopodobnie Facebook).

Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek mobilnych i desktopowych

Responsywna strona jest dzisiaj wymogiem. W 2018 60% ruchu na stronie pochodziło z telefonów komórkowych (smartfonów, tabletów). Dlatego musisz upewnić się, że Twoja strona jest responsywna, aby wszystkie te usługi były wykonywane przez usługi SEO: tzn. dstosowuje się do medium, na którym jest wyświetlana, niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, tablet czy komputer. Ponadto Google może obniżyć Twoje rankingi w wyszukiwarce, jeśli Twoja witryna nie wyświetla się poprawnie na telefonach komórkowych i tabletach.

Uwaga: witryna musi być zgodna ze wszystkimi przeglądarkami (Mozilla, Chrome i Internet Explorer) i pojawiać się w ten sam sposób. Jest to element, który często zapominamy sprawdzić! Jeśli chcesz, aby Twoja strona była widoczna, gdy użytkownicy przeszukują Google lub Bing i tym podobne dane słowo kluczowe, powinieneś wynająć firmę świadczącą kompleksowe usługi SEO dla witryny Twojej kancelarii adwokackiej.

Ważne jest, aby myśleć o optymalizacji witryny SEO przed i w trakcie budowy strony. Pominięcie któregoś z tych kroków może dyskwalifikować całą pracę wykonaną w drugiej części. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat Sprawdź również: Pozycjonowanie i optymalizacja stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!