Bielsko-Biała jest dobrym miastem dla kierowców samochodów, zgodnie z analizą wielu portali motoryzacyjnych. Kierowcy w Bielsku spędzają tylko około 24 godziny opóźnień w ruchu drogowym każdego roku – dziewięć godzin mniej niż średnia krajowa i druga najmniejsza liczba godzin wszystkich sprawdzonych miejsc.

Bielsko-Biała ma również niewygórowaną ilość opadów, sprawiając, że czas przejazdów i sama jazda są mniej stresujące. To wszystko sprawia, iż mieszkańcy Bielska-Białej nie mają zbyt wielkiego powodu, aby narzekać na opóźnienia czy inne niedogodności na drodze. Spośród wszystkich dużych miast Śląska – Bielsko-Biała ma też najmniejsze prawdopodobieństwo wypadku – dobrze ułożony miejski krajobraz ułatwia poruszanie się kierowcom.

Dlaczego jeszcze kierowcy mają się dobrze w Bielsku-Białej?

Kiedy tylko mogą zarówno kierowcy jak i motocykliści korzystają z słonecznej pogody i stawek ubezpieczenia samochodowego niższych niż w innych miejscach. Średnia stopa ubezpieczenia jest na fajnym poziomie. Jest też sporo warsztatów samochodowych, dlatego chociażby naprawa automatycznych skrzyń biegów Poznań nie będzie wygórowana. Podobnie, ceny gazu są stosunkowo niskie w porównaniu do średniej krajowej.

Poza tym, w Bielsku-Białej są też liczne malownicze trasy i naturalne widoki.

Średnio kierowcy spędzają co najmniej kilka godzin każdego roku w trasach, gdzie ich pasażerowie mogą popatrzeć na przyjemny pejzaż za oknem – czy to piękne tereny Straconki, czy też urocza Starówka. Straż Miejska i wszędzie jeżdżąca policja natomiast niezmiennie zapewniają bezpieczniejszą jazdę. Tutaj kierowcy nie wydają tyle na ubezpieczenie samochodu, ani na mandaty. Jest bajkowo!

Kierowcy również korzystają z niskich cen wymiany opon na letnie i letnich na zimowe.

Jednak powszechne w okresie zimowym są dość ostre zamiecie, więc kierowcy powinni być ostrożni w tym czasie podbijając bielskie drogo. Spośród wszystkich głównych miast Śląska przeanalizowano, że kierowcy w Bielsku-Białej są też najmniej narażeni na marnowanie czasu siedzą w korkach. Miasto ma wiele malowniczych dróg, w których kierowcy mogą podziwiać naturalne piękno Podbeskidzia. To wszystko sprawia, iż okazuje się, że Bielsko-Biała jest dobrym miejscem do prowadzenia samochodu. Słoneczny klimat sprawia, że jazda jest łatwa w tym miejscu, gdzie koszty ubezpieczenia są znacznie niższe niż w innych częściach kraju.

Jest też dużo bardziej przyjemna, a dzięki temu wszyscy kierowcy są dużo bardziej kulturalni. Panuje tutaj duża uprzejmość na drogach, co dodatkowo przyczynia się do tego, iż w Bielsku-Białej po prostu chce się jeździć. Jeśli więc będziesz mieć kiedyś okazję przyjechać samochodem do tego miasta – nie wahaj się ani chwili, ale napełnij swój bak i podbijaj z radością piękne, bielskie drogi. Na pewno możesz liczyć na zaktualizowany GPS który z pewnością ułatwi ci manewrowanie po tym przyjaznym dla kierowców mieście, które niestety obfituje w jednokierunkowe ulice i uliczki. Jednak co to za minus, przy tych wszystkich plusach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!