Jedzenie owoców w pracy nadal jest mało popularne, choć przecież nieustannie i ze wszystkich stron słyszy się głosy o wartości zdrowego i pełnowartościowego jedzenia. Niestety, jeśli rozejrzymy się po różnych biurach, zobaczymy dosyć przykry obraz odżywiania polskich pracowników.

Odżywianie w pracy to coś, na co wiele osób nie zwraca zbyt dużej uwagi. Do pracy zabieramy to, co akurat mamy pod ręką, stawiając przede wszystkim na jakość, a nie na ilość jedzenia. W Bielsku-Białej sporo jest restauracji oferujących jedzenie na wynos, z których również chętnie korzystają pracownicy mniejszych czy większych firm. Częściej można spotkać pracownika jedzącego frytki niż kebaba, a nie pełnowartościowe sałatki czy zdrowe przekąski. Takie odżywianie nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli korzystamy z niego zbyt często. Owszem, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na frytki czy hamburgera na wynos, nie powinny być jednak one stałym elementem naszej codziennej diety.

Wiele osób ma złe nawyki

W miejscu pracy odżywiamy się zwykle bez większego zastanowienia, nie mając czasu na przyrządzanie zdrowych posiłków. Niewiele jest osób, które przynoszą sobie jedzenie w pojemnikach z domu. Większość osób woli coś sobie na szybko kupić, co jest nie tylko niezbyt zdrowe, ale również dosyć kosztowne. Nie od dziś przecież wiadomo, że gotowanie w domu jest o wiele tańsze niż jedzenie na mieście. Jeśli podsumujemy wszystkie wydatki na przekąski czy jedzenie w restauracjach czy barach, może się okazać, że w skali miesiąca wydajemy naprawdę spore pieniądze. Za tę kwotę można byłoby mieć kilkadziesiąt pełnowartościowych posiłków. Warto więc przeanalizować swoje odżywianie i zmienić złe nawyki na lepsze. Wbrew pozorom, to co jemy, ma bardzo duży wpływ na to, jak funkcjonujemy w miejscu pracy. Niezdrowe odżywianie obciąża organizm, nadmiar cukru powoduje senność i brak energii, a zbyt dużo kawy może w efekcie doprowadzić do wielu dolegliwości zdrowotnych. Krótko mówiąc – jeśli źle jemy, to także źle pracujemy. Organizm ma bowiem swoją wytrzymałość i prędzej czy później będzie się buntował.

Postaw na zdrowe owoce

Owoce w pracy pojawiają się dosyć rzadko. Większość osób woli sobie po drodze do biura kupić słodką przekąskę zamiast kilku porcji owoców czy warzyw. To niedobrze, gdyż traktujemy swój organizm jak śmietnik, do którego można wrzucić praktycznie wszystko. Warto więc spróbować zmienić te złe nawyki i zabierać do pracy choć jedną porcję owoców. Wybór owoców jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie sobie taki produkt, który będzie mu smakował. Bez względu na to, jakie owoce wybierzemy, możemy mieć pewność, że będą miały korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Owoce mają mnóstwo witamin i składników mineralnych, są również bogate w naturalne cukry, które dodają energii i na długo powodują uczucie sytości. Jedząc regularnie owoce szybko zauważymy ich korzystny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a także na bardziej sprawną i wydajną pracę. Owoce w pracy powinny więc zagościć na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!