Jak wynika z rozmów z mieszkańcami naszego miasta okazuje się, że zdrowe odżywianie nie zawsze jest łatwe, ale z drugiej stronie Bielszczanie zauważają iż zaangażowanie się w zdrową dietę może być jedną z najmądrzejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęli. Czemu? Jedzenie nie tylko poprawia wygląd i samopoczucie, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze jeśli wziąć pod uwagę przyszłe koszty opieki zdrowotnej.

Ale nawet jeśli zamierzasz “jeść zdrowo”, trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się dokładnie, co to oznacza, a to samo w sobie jak się okazuje też może być wyzwaniem. W zdrowej diecie należy zawierać:

dużo chudego mięsa

  • jajek
  • warzyw
  • owoców
  • pełnoziarnistych produktów mlecznych

Dobre odżywianie oznacza również pominięcie lub jedynie rzadkie spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości cukru, tłuszczów nasyconych i sodu. Jeśli podobnie jak niektórzy Bielszczanie potrzebujesz pomocy w zmotywowaniu, oto główne powody które powinny Cię przekonać do tego, że warto umieścić w swojej diecie kilka dodatkowych składników odżywczych.

Zwiększona produktywność

Podobnie jak samochód, twój mózg potrzebuje wysokiej jakości paliwa, aby działać wydajnie. Jeśli chodzi o twoją pracę, praca bardziej efektywna może pomóc ci zarobić więcej, ponieważ osoby osiągające dobre wyniki są zazwyczaj pierwsze w kolejności w przypadku awansów i podwyżek.

Ile w tym kontekście może Ci jeszcze pomóc zdrowa żywność? Jedno z badań opublikowanych w 2012 roku wykazało, że jedzenie niezdrowej żywności zwiększa ryzyko utraty produktywności o 66%. Inne badanie jasno i wyraźnie udowadnia, że niezdrowa dieta to ryzyko niskiej wydajności obok braku aktywności fizycznej, chronicznego bólu i tym podobne.

Zaoszczędź pieniądze na ubezpieczeniu na życie

Składki na ubezpieczenie zdrowotne nie mogą opierać się na czynnikach zdrowotnych, ponieważ każdy musi mieć ubezpieczenie zdrowotne. Jednak stawki ubezpieczenia na życie w dużej mierze opierają się na wieku i zdrowiu.

Jeśli kupujesz ubezpieczenie na życie, ubezpieczyciel na życie prawdopodobnie poprosi Cię o pozwolenie na uzyskanie Twojej dokumentacji medycznej i może wymagać badania lekarskiego na życie. Jeśli jesteś otyły, możesz podwoić koszty ubezpieczenia na życie.

Lepszy nastrój

galeriasmakuTo, co jesz, ma wpływ na twój mózg, w tym na jego części, które regulują nastrój. Chociaż nie ma jednego pokarmu, który działa jak sprawdzony środek przeciwdepresyjny, utrzymując stabilny poziom cukru we krwi za pomocą regularnego, prawidłowego odżywiania, pomożesz sobie czuć się lepiej ogólnie przez większość dni. Pokarmy bogate w witaminy i minerały, takie jak owoce, produkty pełnoziarniste i warzywa, są powiązane z ogólnym niższym ryzykiem depresji, podobnie jak produkty bogate w tłuszcze omega-3, takie jak orzechy, łosoś i inne tłuste ryby.

Chcesz zrobić o krok więcej w stronę zdrowego odżywiania? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego dietetyka. Pomoc czeka na Ciebie pod tym adresem: https://ofma.krakow.pl/. Nie czekaj, nie bój się zmienić swojego życia na lepsze!

Polecamy także:
https://www.mojebielsko.pl/obowiazkowe-wyposazenie-gastronomicznych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!