Firmy, banki, czy instytucje finansowe, które sprzedają swoje samochody, mogą oferować naprawdę atrakcyjne ceny. Taki pojazd może być nawet o trzydzieści procent tańszy, niż ten sam model i rocznik, jaki zaproponuje prywatny właściciel. Czy opłaca się zainwestować w taki pojazd?

Auta, które sprzedają banki lub leasingodawcy, należą do szczególnej oferty na rynku w tym segmencie. Są to przeważnie pojazdy, których wiek można oszacować na trzy-cztery lata, a więc nie są to samochody stare. Do tego jeszcze dochodzi przebieg w granicach stu pięćdziesięciu-dwustu tysięcy kilometrów, a więc nie są to pojazdy „zajeżdżone”.

Na tym jednak się nie kończy, gdyż nie można nie wspomnieć o atrakcyjnej cenie. Taki samochód możesz kupić zdecydowanie taniej, niż u prywatnego właściciela. Ponadto do sprzedaży trafia najczęściej od razu cała flota, więc jeszcze masz szeroki wybór takich pojazdów – od kilku do kilkunastu.

Samochód poleasingowy – żadnych niespodzianek

Leasing dla firmJeśli chodzi o zalety, jakie wiążą się z zakupem samochodu poleasingowego, to z pewnością możesz do nich zaliczyć przejrzystość dokumentów. W dziewięćdziesięciu procentach pojazdy te mają dość szczegółowo udokumentowaną historię przebiegu. Zupełnie inaczej jest w przypadku tych aut, które są przywożone z zagranicy, a przynajmniej w większości z nich.

Samochód poleasingowy i jego wiek

Na plus możesz także zaliczyć wiek takich samochodów. Są to pojazdy, które jeszcze przez co najmniej kilka lat powinny się spisywać dość dobrze. Nawet pomimo dużych przebiegów są warte uwagi, gdyż są zazwyczaj na bieżąco serwisowane i w razie awarii naprawianeZatem ich stan techniczny nie pozostawia wiele do życzenia.

Samochód poleasingowy dostawczy i cena

Jeśli chcesz się zdecydować na niedrogi samochód, weź pod uwagę samochody poleasingowe dostawcze, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Różnica jest bardzo duża w cenie – możesz zaoszczędzić na takim zakupie nawet do kilku tysięcy. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na przykład na polisę, czy na paliwo. Ten fakt nie jest bez znaczenia, jeśli weźmiesz pod uwagę to, że zakup pojazdu wiąże się z wieloma wydatkami.

Samochód poleasingowy – jakie są minusy

Pomimo tak widocznych zalet, trzeba też wspomnieć o minusach zakupu auta poleasingowego. Najpoważniejszym zarzutem jest taki, że pojazdy te są dość mocno eksploatowane. Nierzadko więc „służbówkę” określa się mianem pojazdu terenowego. Ponadto firmowe auta nie są użytkowane prywatnie, a więc nikt nie dbał o nie tak dobrze, jak o swoje własne.

Co za tym idzie, musisz przygotować się na to, że wnętrze takiego pojazdu poleasingowego może być już mocno podniszczone. Podobnie sprawa może tyczyć się lakieru, który będzie miejscami wytarty, czy też będą widoczne miejscami rysy.

Niemniej kiedy już kupujesz taki samochód, wiesz dokładnie, że nie decydujesz się na zakup „kota w worku”. Możesz dokładnie zapoznać się ze stanem faktycznym pojazdu, więc od razu wiesz, co trzeba wymienić. Inaczej jest w przypadku podrasowanych pojazdów, które oferują prywatni właściciele.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!