Instalowanie podłogi z litego drewna w domu ma wiele długoterminowych korzyści, ponieważ zapewniają piękne środowisko życia, ponadczasową elegancję i solidną inwestycję, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swój dom. Jeśli chcesz uzyskać maksymalną wartość swojej inwestycji, oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze instalacji drewnianej podłogi.

1. Styl domu

Przy wyborze podłogi z twardego drewna jednym z pierwszych czynników jest styl domu. Należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy wnętrza domu, w tym szafki, prace wykończeniowe i wszelkie inne elementy wystroju, które powinny pasować do podłogi. Pamiętaj, że odcienie twardego drewna, które łączą ciemniejsze i jaśniejsze elementy, pasują do tradycyjnego stylu. Istnieje wiele popularnych kombinacji, które są często sugerowane przez projektantów, ale możesz być w stanie wymyślić różne pomysły na wyjątkowe wyniki!

2. Opcje barwienia i wykańczania

Niektóre najważniejsze kwestie związane z instalacją podłogi z twardego drewna to opcje barwienia i wykończenia. Podczas gdy podłogi z twardego drewna są z pewnością piękne w swojej naturalnej formie, bejca może nadać drewnu kolor, podkreślić wzór usłojenia drewna wewnętrznego i zwiększyć jego estetykę. Wykończenie może być również korzystne, ponieważ wpływa na utrzymanie podłogi i zapobiega jej zabrudzeniu. Możesz nakładać prawie wszystkie bejce i wykończenia na większość rodzajów drewna, więc po prostu podejmij decyzję w oparciu o swoje preferencje dotyczące stylu.

3. Twój codzienny styl życia

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze instalacji na drewnianej podłodze, jest codzienny styl życia w domu. Na przykład, jeśli masz w domu dzieci lub zwierzęta, podłogi drewniane mogą ulec znacznemu zużyciu. W takim przypadku należy wybrać gatunek drewna, który jest bardziej trwały. Wielu właścicieli domów woli czerwony dąb, ponieważ jest bardzo wytrzymały, a ceny są dość rozsądne.

4. Rodzaj podłoża w Twoim domu

Możesz zainstalować konkretny rodzaj drewnianej podłogi w oparciu o podłoże w domu, którym zwykle jest:

  • sklejka,
  • płyta wiórowa,
  • płyta betonowa.

Jeśli masz podłoże ze sklejki, możesz użyć zarówno litych podłóg z twardego drewna, jak i technicznych podłóg z twardego drewna. Jeśli jednak masz podłoże z płyty wiórowej, musisz wymienić ją na sklejkę przed dodaniem litych lub technicznych podłóg drewnianych. Podłogi z płyt betonowych wymagają również montażu sklejki przed dodaniem podłóg z litego drewna.

5. Zakres naturalnego światła dziennego

Jedną z rzeczy, o których wielu właścicieli domów zwykle zapomina, rozważając podłogi z twardego drewna, jest ilość światła dziennego w ich domu. W końcu naturalne światło dzienne i kolory ścian mogą zniszczyć lub poprawić wygląd podłogi z twardego drewna! Jeśli chcesz zainstalować podłogę z twardego drewna w pomieszczeniu z dużą ilością naturalnego światła, ciemne podłogi zapewniają lepszy kontrast. Z drugiej strony, jeśli w pomieszczeniu jest minimalna ilość naturalnego światła, należy wybrać jasną podłogę z twardego drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!