Bardzo często jako rodzice zastanawiamy się co możemy zrobić lepiej by nasze dziecko dobrze się rozwijało. Myśli te towarzyszą nam od narodzin noworodka aż do końca życia. Wśród wielu wątpliwości znajdują się również te odnośnie czytania książek od pierwszych dni życia. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości to przeczytajcie poniższy artykuł. Znajdziecie w nim kilka odpowiedzi.

Rozwój dziecka poprzez czytanie ciekawych książek dla dzieci

Często zderzamy się z opinią, że czytanie niemowlakom nie ma większego sensu i nie wpływa na ich rozwój. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Noworodki oraz małe dzieci bardzo dużo zyskują podczas czytania. Jednym z najważniejszych plusów jest poznawanie głosów swoich rodziców i najbliższej rodziny. Ponadto podczas czytania dziecko uspokaja się i zaciekawia barwą i toną głosu. Im dziecko większe tym więcej zaczyna rozumieć i mimo, że jeszcze samo nie mówi to daje już oznaki tego, że rozumie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę  http://www.krispol1liga.pl/. Warto przed zakupem pierwszej książeczki zastanowić się nad jej tematyką. Może to mieć ogromny wpływ na późniejsze zainteresowania dziecka i rozwój jego wyobraźni. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup tradycyjnych bajek dla dzieci, które pomagają się rozwijać i umieją zaciekawić.

Jakie książki kupować, gdy dziecko zaczyna samo oglądać?

Moment, w którym zauważmy, że dziecko zaczyna samo przewracać z zaciekawieniem kartki książki to czas, w którym powinniśmy pomyśleć nad zakupem pierwszej spersonalizowanej książeczki. Najlepszy wybór pada na pozycję, które oprócz kolorowych obrazków mają w sobie różne, przesuwne elementy, które dodatkowo mobilizują dziecko do rozwoju ruchowego i pobudzania mózgu. Dla wielu dzieci to ogromna frajda, tym bardziej jeżeli dodatkowo książka posiada guziki, które po naciśnięciu wydają różne dźwięki. Mogą to być odgłosu lasu, zwierząt lub ludzi. Ważne by dziecko mogło przez długi czas dobrze się bawić i uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!