Jesień zbliża się wielkimi krokami. Możemy się tym faktem cieszyć lub smucić, ale każda z nas powinna pamiętać o dokonaniu niezbędnych zmian w swojej garderobie. Na pewno należy zastanowić się nad zakupem kurtki z kapturem, jeśli jeszcze takiej nie mamy. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na rozmaite kryteria. Wszystko po to, aby być jak najbardziej zadowoloną z dokonanego zakupu. Nie chodzi przecież tylko o to, aby odzienie było funkcjonalne, ale i o to, aby można było dzięki niemu stworzyć wiele ciekawych, jesiennych stylizacji.

Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar i materiał

Wybierając kurtkę na jesienne dni – https://clarissa.pl/kategoria-produktu/okrycia/ należy brać pod uwagę przede wszystkim to, aby była odpowiednia na trudne warunki atmosferyczne, których możemy doświadczać o tej porze roku. Nie powinna być więc tak cienka jak kurtka na letnie, deszczowe dni. Jej zadaniem jest przede wszystkim to, aby chroniła nas przed wilgocią. Jesienią, musimy oczekiwać od kurtki także tego, aby stanowiła zabezpieczenie przed zimnem. Starajmy się więc wybierać odzienie wierzchnie, które jest uszyte z materiału zdecydowanie grubszego niż ten, którym otulamy się w wakacyjne dni. Błędem może być jednak zakup kurtki bardzo grubej, puchowej. Jesienne popołudnia bywają przecież bardzo ciepłe, dlatego w takim ubraniu może nam być po prostu za gorąco. Najlepiej będzie przymierzyć kilka różnych kurtek i ocenić, która z nich jest najbardziej funkcjonalna. Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. Można zdecydować się na model oversize, który umożliwi noszenie grubszych swetrów czy bluz. Błędem jest na pewno kupowanie mocno dopasowanej kurtki na jesień. Jeżeli włożymy pod nią wełniany sweter, może nam być nie tylko niewygodnie, ale i zbyt gorąco.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze kurtki na jesień?

Przy wyborze jesiennej kurtki, każda z pań zwróci zapewne uwagę na jej kolor. Nie ma się temu co dziwić, bo chcemy przecież wyglądać w niej korzystnie. Warto więc postawić na taką barwę, w której czujemy się atrakcyjnie. Może być to zarówno burgund, jak i butelkowa zieleń. Odważnym paniom do gustu może przypaść także damska kurtka z kapturem w kolorze oranżu czy soczystej żółci. W takim odzieniu na pewno będziemy rzucać się w oczy na szarych, pełnych zeschniętych liści chodnikach. Należy także przyjrzeć się temu, jaki kurtka ma fason. Niektóre przedstawicielki płci pięknej chętnie postawią na sportowe bądź wojskowe parki. Inne będą zaś zadowolone z kurtek przypominających przyjemną w dotyku bluzę z kapturem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!