Ubranie pracownicze w wielu zawodach stanowi bardzo ważny element wizerunku firmy. Niezależnie od tego, czy zostało zatrudnionemu przydzielone, czy kupił je za własne pieniądze, powinien on o nie dbać. Oto kilka praktycznych rad, jak sprawić, aby strój pracowniczy pozostał niezniszczony i służył nam przez długi czas.

Chcesz zmienić pracę? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Bielsku Białej

Okresowe przeglądy uniformu

Strój pracowniczy powinien być stale monitorowany. Wszelkie zabrudzenia powinny być czyszczone, zaś zniszczenia – naprawiane. Pracownik powinien co jakiś czas przeglądnąć swój strój, zwłaszcza jeśli jego praca polega na częstym kontakcie z klientami bądź kontrahentami. Dotyczy to zarówno ubrań podstawowych, jak i kompletów zapasowych. Niektóre firmy zwracają koszty za pranie i czyszczenie uniformów lub dają możliwość ich wyczyszczenia. Pracownik powinien jednak we własnym zakresie prać na bieżąco odzież do pracy.

Odpowiednie czyszczenie

Czyszczenie stroju pracowniczego powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta odzieży umieszczonymi na metce. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku specjalistycznych uniformów, których koszt jest wysoki. Jeśli nie wiesz, jakich środków używać, postaw na naturalne, hipoalergiczne i bezpieczne np. szare mydło. Z kolei, gdy obawiasz się prania w pralce możesz wyprać ubranie pracownicze ręcznie. Najlepszym rozwiązaniem będzie nie łączenie go w pralce z inną odzieżą. Dotyczy to zwłaszcza ubrań, które pochodzą z niebezpiecznych środowisk, np. ze szpitala.

Bezpieczne przechowywanie

Odzież roboczą powinniśmy przechowywać w miejscu, w którym nie ulegnie ona zniszczeniu, przebarwieniu bądź zabrudzeniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie pokrowiec bądź oddzielna półka. Warto zadbać również o detale np. odpowiednie wieszaki, wkłady zapachowe oraz pochłaniacze wilgoci. Odzież pracowniczą chronić należy również przed uszkodzeniami mechanicznymi na skutek działania owadów (mole), zwierząt domowych oraz nieprzewidzianych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!