Kontrola kosztów i konieczność skupienia się na głównej działalności to jeden z najczęstszych powodów outsourcingu rekrutacji, który przeprowadza zewnętrzna agencja pracy. Outsourcing części lub wszystkich procesów i działań rekrutacyjnych może zaoszczędzić pieniądze, wysiłek i czas. Otrzymujesz również korzyści płynące z doświadczenia branżowego niezależnych konsultantów rekrutacyjnych.

Inne powody, dla których pracodawcy wybierają opcję outsourcingu, to konieczność zarządzania wysoką rotacją i kontrolowania sezonowego rozwoju firmy, co czasami uniemożliwia sprostanie wymaganiom rekrutacyjnym. Praca nad przewagą konkurencyjną i zajmowanie się procedurami rekrutacyjnymi to inne powody, dla których Agencja Pracy jest tak często poszukiwana.

Zmniejsz koszty ogólne

W niezrównoważonej gospodarce redukcja kosztów jest zawsze na pierwszym miejscu. Oprócz kosztów zasobów, koszty związane z działaniami rekrutacyjnymi obejmują:

• ogłoszenia o pracę,
• weryfikację kandydatów,
• obsługę systemów oprogramowania do rekrutacji.

Tak więc utrzymanie przyzwoitej procedury rekrutacyjnej i prowadzenie wewnątrz firmy jest kosztem dla firmy. Koszt na wynajem jest bardzo ważnym wskaźnikiem HR. A gdy firmy zlecają rozwiązania rekrutacyjne agencji, zarówno koszt zatrudnienia, jak i czas do zatrudnienia ulegają znacznemu skróceniu. Dzieje się tak głównie dlatego, że agencja zewnętrzna wykorzysta do tej pracy swoje dedykowane zasoby, będzie również dzielić ryzyko i będzie postępować zgodnie z usprawnionymi procesami.

Powierzenie obowiązków dedykowanej agencji zewnętrznej nie tylko zmniejszy obciążenie związane z zatrudnieniem dodatkowych zasobów HR, ale także ustabilizuje sytuację, gdy biznes rośnie i jest na szczycie. Ponadto, gdy proces ten jest przypisany do firmy outdoorowej, eliminuje opóźnienia, powielanie zadań i kontroluje budżet rekrutacyjny, ponieważ musisz płacić tylko za określone czynności rekrutacyjne.

Zwiększ efektywność rekrutacji

Czasami kilka organizacji wymaga znalezienia wykwalifikowanych kandydatów lub zwiększenia efektywności rekrutacji za pomocą wewnętrznych procesów rekrutacyjnych. Ponieważ dla wewnętrznych pracowników rekrutacyjnych bardzo trudne staje się radzenie sobie z konkurencyjnym rynkiem pracy, bieżącym niedoborem umiejętności lub spełnianiem kryteriów, takich jak ograniczone lokalizacje rekrutacyjne.

Mogą nie być w stanie osiągnąć ulepszeń procesu rekrutacji z obecnym personelem, a gdy kluczowe wymagania rekrutacyjne zaczynają się nawarstwiać, zaczynają się problemy z wewnętrzną odpowiedzialnością rekrutacyjną.

Kiedy firma zleca rekrutację na zewnątrz, czerpie korzyści z możliwości agencji rekrutacyjnych w docieraniu do dodatkowych kandydatów, angażowaniu się nawet w osoby pasywne i zwiększaniu efektywności procesów rekrutacyjnych.

Pracownicy działu zasobów ludzkich pełniący obowiązki związane z rekrutacją szybko znajdą się pod presją podczas masowej lub większej liczby rekrutacji w firmie. Pomocą jest agencja – zlecanie rekrutacji zewnętrznym ekspertom rekrutacyjnym nie powoduje ingerencji w główne działania firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!