Stawki wynagrodzenia to nadal w naszym kraju temat tabu. To, ile zarobimy na danym stanowisku, jest najczęściej informacją o charakterze poufnym. Niemniej wielu pracodawców popełnia w ten sposób błąd, gdyż szczegóły wynagrodzenia w ogłoszeniu stanowią jego fundament.

Skrócenie czasu rekrutacji

Zamieszczając informację o wynagrodzeniu w ogłoszeniu na portalu internetowym (np. Pracuj.pl), pracodawca ma szansę skrócić czas rekrutacji. Osoby niezadowolone ze stawki na danym stanowisku zrezygnują z dalszych kroków w procesie zatrudniania. W ten sposób pracodawca nie tylko oszczędza czas, ale również i środki, które musiałby wydać m.in. w czasie wdrażania potencjalnego pracownika w strukturę firmy.

Przejrzystość dla reszty pracowników

Informacja o wynagrodzeniu w ogłoszeniu to również przejrzysta forma informacji dla innych pracowników o możliwościach na danym stanowisku. Ma to ogromne znaczenie w przypadku wewnętrznych rekrutacji. Niemniej, pracodawca musi pamiętać, iż ujawniając tego typu informacje, musi zrobić to na kilku poziomach. W ten sposób uniknie nieprzyjemnych spięć i starć wśród pracowników dotyczących zarobków. Dochodzi do nich najczęściej, gdy pracodawca stosuje różne systemy premiowania bądź stawia działania jednego działu nad inne.

Jasne warunki zatrudnienia

To, ile można zarobić na danym stanowisku, stanowi fundamentalną informację z punktu widzenia przyszłego pracownika. Wielu pracodawców wykręca się jednak od tego typu danych, zrzucając z siebie odpowiedzialność. Wówczas to pracownik jest pytany, ile chciałby zarabiać. W niektórych przypadkach zdarza się, iż pracodawca stosuje metodę odpowiedzi wymijającej. Wskazuje wówczas, że pracownik zarobi tyle, ile sam będzie w stanie dać firmie. Tego typu deklaracje odrzucają większość potencjalnych kandydatów na wstępie, gdyż ich sytuacja materialna może być niejasna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!