Jacuzzi to zdecydowanie coś więcej niż wanna z hydromasażem – korzyści dla twojego zdrowia i dobrego samopoczucia są nie do opisania! Zatem, jeśli masz ogród i możesz sobie na to pozwolić – warto to przemyśleć. Chcąc Ci podjąć słuszną decyzję poniżej prezentujemy argumenty przemawiające za tym, by zainwestować w ogrodowe jacuzzi.

To jest… odprężające!

Stres powoduje napięcie mięśni, bóle głowy, zmęczenie i bolesność. Regularne korzystanie z jacuzzi z hydromasażem, dzięki połączeniu wyporu, ciepła i masażu, zmniejsza napięcie i stres.

To też łagodzi nacisk w stawach i mięśniach, równocześnie gdy ciepło zwiększa przepływ krwi do mięśni i przyspiesza gojenie. Dodatkowo strumienie gorącej kąpieli zapewniają masaż leczniczy, stymulując uwalnianie endorfin, które są naturalnym środkiem przeciwbólowym organizmu.

Zminimalizuj ból stawów

Dla Bielszczan zmagających się z artretyzmem, zalecamy ogrodowe jacuzzi jako doskonały sposób na zastosowanie ciepła w stawach artretycznych. Korzyści płynące z kąpieli w gorącej wannie mogą obejmować rozluźnienie mięśni, zmniejszenie bólu i sztywność stawów oraz większą łatwość wykonywania ćwiczeń i codziennych czynności.

Niższy poziom cukru we krwi u cukrzyków

Badania wykazały, że kąpiel w jacuzzi z hydromasażem symuluje korzystne efekty ćwiczeń. W rezultacie pacjenci z cukrzycą typu 2, którzy moczą się w wannie z hydromasażem przez 30 minut dziennie, 6 dni w tygodniu przez 3 tygodnie, doświadczają obniżenia poziomu cukru we krwi średnio o 13% (!)

Wspiera utratę wagi

stabilizator napięciaW badaniach klinicznych pacjenci, którzy stosowali wanny z hydromasażem tracili średnio 3,5 kilo wagi bez żadnych nowych diet ani programów ćwiczeń fizycznych. Krótko mówiąc, utrata masy ciała wynikała z masażu gorącą wodą symulującego wpływ ćwiczeń na mięśnie. Co za przyjemna dieta!

Pozwala lepiej spać

Koniec z liczeniem owiec! Według danych, zbyt duża ilość Bielszczan cierpi na łagodną do chronicznej bezsenności i inne zaburzenia snu.

Już niejedno badanie pokazało, że moczenie się w gorącej wodzie przed snem pomoże nie tylko zasnąć, ale zapewni głębszy, bardziej relaksujący sen, gdy ciało się ochłodzi.

Obniża ciśnienie krwi

Ostatnie badania odkryły też, że relaks w wannie z hydromasażem będzie korzystny dla pacjentów z chorobami serca. Badanie wykazało, że relaks w jacuzzi z hydromasażem jest mniej stresujący dla serca i bardziej korzystny niż jazda na rowerze treningowym!

Badanie wykazało również, że moczenie w gorącej wannie przez zaledwie 15 minut spowoduje obniżenie ciśnienia krwi.

Korzyść zdrowotna

Bądźcie razem – spędzajcie razem czas, zanurzając się w ciepłej wodzie. Spa staje się prywatnym i bezpiecznym miejscem, w którym ludzie mogą się zrelaksować, ochłonąć i cieszyć się znaczącą rozmową i wyjątkowymi chwilami z bliskimi.

Jeszcze bardziej, gdy mowa o jacuzzi ogrodowym! Takie przebywanie na zewnątrz pozwoli każdemu zrobić sobie przerwę, w czasie której można docenić piękne zachody słońca, gwiaździste noce, zmieniające się liście i wiele więcej. W jacuzzi wszyscy Bielszczanie odnajdą swoje prywatne, ukochane miejsc na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!