Dzisiaj jestem w firmie, której usytuowanie jest naprawdę fascynujące. Dookoła budynku w którym mieści się firma, rozciąga się bowiem przepiękny ogród z wieloma kwiatami i krzewami. Nic dziwnego, bo przecież
jestem w firmie, która zajmuje się w mieście Bielsko-Biała pielęgnacją ogrodów. O tym dlaczego warto dbać o tereny zielone porozmawiam dzisiaj z przedstawicielką firmy Panią Anną Bielecką.

Redakcja: Witam serdecznie Pani Anno. Muszę powiedzieć, że ten ogród, który otacza Waszą firmę jest naprawdę jej imponującą wizytówką.

Anna Bielecka: Dzień dobry. Niezmiernie miło mi słyszeć taki komplement z ust Państwa redakcji. W aranżację tego ogrodu oraz w jego pielęgnację włożyliśmy i wkładamy masę pomysłów i pracy. Jednakże nasi Klienci wiedzą, że powierzając nam swoje tereny zielone pod opiekę, mogą liczyć na pełen profesjonalizm naszej pracy.

Redakcja: Na początek zapytam: kogo zatrudniacie w Waszej firmie?

Anna Bielecka: Jeżeli chodzi o bezpośrednią realizację naszych zadań, to są za nie odpowiedzialni tutaj architekci krajobrazu i ogrodnicy. Oczywiście zatrudniamy też pracowników biurowych i administracyjnych, którzy zajmują się relacjami z Klientem oraz Księgowością naszej firmy. Ja osobiście jestem właśnie architektem krajobrazu.

Redakcja: Czy w Bielsku-Białej jest dużo terenów zielonych, a o za tym idzie dużo pracy dla Państwa firmy?

Anna Bielecka: W Bielsku-Białej jest mnóstwo terenów zielonych to jest parków i ogrodów, którymi zajmuje się właśnie nasza firma. Bielsko-Biała jest pięknym i zielonym miastem.

Redakcja: Dlaczego należy dbać o tereny zielone w mieście?

Anna Bielecka: Jak sami Państwo wiedzą, w miastach środowisko naturalne jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż w małych miejscowościach. Dlatego też miejscowe parki i ogrody ulegają szybciej czynnikom degradującym. W związku z powyższym musimy pomóc przyrodzie w jej regenerowaniu, gdyż z niektórymi czynnikami nie jest ona w stanie sama sobie poradzić.

Redakcja: Czy są jeszcze jakieś inne czynniki, niż te związane z ochroną środowiska?

Anna Bielecka: Z pewnością jednym z głównych czynników, które skłaniają nas o dbałość o tereny zielone, są walory estetyczne i wizualne. Wiadomo, iż ludzie uwielbiają spacery po parkach, które są pięknie zadbane lub kochają wypoczynek w wypielęgnowanych ogrodach. Kto, chce mieć kontakt z typowo dziką naturą, wyjeżdża po prostu za miasto. W mieście parki i ogrody powinny budzić ogólny zachwyt i dawać ludziom wytchnienie oraz przyjemność.

Redakcja: Dziękuję Pani serdecznie za tę miłą rozmowę i życzę Państwa firmie jak najwięcej terenów zielonych, które naprawdę pięknie kształtujecie i pielęgnujecie.

Anna Bielecka: Dziękuję i zapraszam na spacer po naszym ogrodzie.

Pielęgnacja terenów zielonych w miastach, jak widać ma ogromne i ważne znaczenie zarówno pod kątem ochrony środowiska, jak i też pod kątem estetyki. Można z łatwością dostrzec, iż w zadbanych i pięknie zaaranżowanych parkach, czy też ogrodach przebywa zawsze wielu ludzi spragnionych natury.

Wywiad opracowano dzięki uprzejmości firmy ogrodniczej Green Solutions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!