Coraz częściej w naszym kraju zdarzają się upalne lata oraz długie susze. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniu, które zapewni naszemu ogrodowi nawodnienie w całym jego obszarze. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok. Jednak większość ludzi nie ma czasu na tradycyjne podlewanie roślin konewką lub wężem. W takim przypadku warto zdecydować się na nowoczesnym system nawadniania. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas, ale niekiedy również pieniądze.

Dodatkowo warto pamiętać, że jeśli chcemy cieszyć się pięknym trawnikiem musimy zdecydować się nie tylko na jego koszenie oraz nawożenie, ale również nawadnianie ogrodów. Do tego z pewnością też przyda nam się system nawadniania trawników. Podleje on nasz trawnik nawet wtedy, kiedy nie będzie nas w domu.

Możliwości nowoczesnego systemu nawadniania ogrodów

Należy zaznaczyć, że takie instalacje mogą być sterowane dzięki komputerowi. Do niego możemy podłączyć specjalne czujniki. Służą one do pomiaru środowisku, dzięki czemu instalacja wykrywa jaka jest temperatura powietrza, temperatura gleby i jej wilgotności. Na tej podstawie komputer sam wybiera, jaka ilość wody będzie potrzebna do naszego ogrodu lub trawnika.

Nowoczesne systemy mają również możliwość ustawienia konkretnej godziny na podlewanie ogrodu. Możemy ustawić jego nawadnianie na rano oraz wieczór. Wtedy komputer wykona takie zadanie nawet jak nie będzie nas w domu. Istnieje jednak możliwość, że czujniki wskażą takie parametry, gdzie nie będzie konieczne uruchamianie systemu nawadniania.

Aplikacja mobilne do sterowania systemem nawadniania

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala nam na sterowanie taką instalacją gdziekolwiek jesteśmy! Niektórzy producenci oferują również to takich instalacji aplikację mobilną, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na zdalne sterowanie. Centralka jest podłączona do sieci przez Wi-Fi. W ten sposób możemy się łączyć z naszym systemem z dowolnego miejsca na świecie (o ile mamy dostęp do internetu). Z taką funkcją nawadnianie ogrodu jest jeszcze łatwiejsze!

Zraszacze

Takie urządzenia mogą się różnić swoim kształtem oraz wymiarami. Jeżeli zależy nam na porządnym nawodnieniu ogrodów, warto dokładnie dobrać odpowiednie zraszacze. Sam sposób sterowania może się różnić w zależności od przeznaczenia takiego urządzenia. Jest to jednak bardzo skuteczny sposób na dbanie o nasz ogród. Dzięki takiej instalacji nie będziemy musieli męczyć się ręcznym podlewaniem trawników. W końcu w dzisiejszych czasach nie każdy z nas ma tyle czasu i chęci, aby spędzić parę dobrych godzin w ogrodzie.

Podsumowując

Systemy nawadniające ogrodu mają naprawdę sporo korzystnych rozwiązań. Z pewnością warto tutaj zaznaczyć to, że taka instalacja oszczędza nam dużo czasu. W okresie upałów nie musimy codziennie spędzać czasu w ogrodzie ręcznie podlewają wszystkie rośliny i trawniki. Już dzięki samym zraszaczom do trawników możemy sobie znacznie ułatwić całą robotę.

Jednak takie instalacje dają jeszcze inne znaczące korzyści. W czasie urlopy, kiedy zamierzamy gdzieś wyjechać, możemy zdalnie sterować systemem nawadniania roślin. Wystarczy nam dostęp do internetu i możemy uruchomić nawadnianie. Nie musimy nawet uruchamiać aplikacji mobilnej za każdym razem, kiedy chcemy podlać nasz ogródek. Wystarczy uruchomić funkcję automatycznego podlewania ogrodu o danych godzinach. W ten sposób podczas naszych wakacji nie będziemy musieli martwić się podlewaniem roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!