Wózek widłowy traktowany jest jako jeden z niezbędnych sprzętów używanych w transporcie towarów umieszczanych na paletach. Obecnie w sprzedaży na klientów czeka wiele typów wózków, w tym także wózki elektryczne. Czym się charakteryzują? Kiedy warto je wybrać? Jak pozyskać wózek elektryczny do firmy?

Wózki widłowe elektryczne – dlaczego warto?

Wózki widłowe, inaczej określane jako wózki podnośnikowe samojezdne, są jednym z popularnych sprzętów używanych w wielu pracach na terenie magazynów, centrów logistycznych, firm produkcyjnych.

W wózkach widłowych stosowane są różne typy napędów. Aktualnie najczęściej wybierane są wózki widłowe elektryczne, które wyposażone są w napęd elektryczny.

Zastosowanie napędu elektrycznego w wózku widłowym powoduje, że może być on używany w każdym miejscu, w tym także we wnętrzach pomieszczeń. To powoduje, że jest on wtedy bezpieczny w użytkowaniu. Tego typu wózki charakteryzują się także wysoką efektywnością – zwrotnością, szybkością w poruszaniu się.

Jak wygląda eksploatacja wózków widłowych elektrycznych?

Wózki widłowe elektryczne są bardzo proste w eksploatacji, co powoduje, że ułatwiają one prowadzeni prac magazynowych oraz innych prac transportowych odbywających się na terenie zakładu.

Aby korzystanie z wózków elektrycznych było możliwe, należy pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Do tego celu mogą służyć gniazdka znajdujące się na terenie magazynu albo specjale pomieszczenia – akumulatorownie.

Jak pozyskać wózek elektryczny do firmy?

Wózki widłowe elektryczne firma może pozyskać na kilka sposobów, co powoduje, że może ona dobrać najkorzystniejszą opcję dla siebie. Na co warto się zdecydować?

  1. Zakup wózka widłowego elektrycznego

Gdy firma dysponuje odpowiednimi środkami, może zdecydować się na zakup urządzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że wózki widłowe elektryczne są związane z dość wysokimi kosztami zakupu, co może powodować dla firmy ryzyko zaburzenia jej stabilności finansowej.

  1. Kredyt na wózek elektryczny widłowy

Druga opcja to zakupienie wózka widłowego na kredyt. Wówczas firma może zdecydować się na sfinansowanie zakupu za pomocą uzyskanych z banku środków, a potem spłacać go w ratach kredytowych.

  1. Leasing wózka widłowego elektrycznego

Opcja jak leasing łączy w sobie korzyści wynikające z wynajmu oraz z kredytu na mienie. Pozwala ona na wynajęcie sprzętu, ale jednocześnie daje możliwość jego wykupienia po zakończeniu okresu wynajmu.

  1. Wynajem wózka widłowego elektrycznego

W tym przypadku wózki widłowe elektryczne e-podnosniki.pl są wynajmowane na określony czas, co jest opcją najmniej angażującą środki pieniężne, a także najbardziej elastyczną. Do wyboru jest wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!