Współczesny świat w bardzo dużym stopniu opiera się na smartfonach. Nasze obowiązki zawodowe, rozrywka, podtrzymywanie kontaktów i relacji z przyjaciółmi oraz bliskimi kręci się wokół telefonu. Dlatego też ze względu na potrzeby i funkcje jakie spełnia w codziennym życiu smartfon jest on najczęściej użytkowanym urządzeniem elektronicznym. Wiąże się to niestety z częstszymi awariami lub uszkodzeniami, które nie dotykają innych sprzętów w tak dużym stopniu. Warto jednak zamiast inwestować w zupełnie nowy model, zastanowić się czy nasz portfel, a także smartfon nie zyskają bardziej na wymianie zepsutych części.

Stłuczony wyświetlacz

Mechaniczne uszkodzenie wyświetlacza smartfona może bardzo utrudnić codzienne użytkowanie. Jeśli pęknięcie ekranu przeszkadza w obsłudze urządzenia należy skorzystać z możliwości wymiany na nowy. Sytuacje, w których ekran może ulec zniszczeniu przydarzają się każdemu z nas. Czasem wystarczy sekunda nieuwagi, gdy urządzenie wypada z kieszeni lub spada ze stołu i uderzając w podłogę rozbija się. Niektóre upadki kończą się poważnym uszkodzeniem pomimo ochronnej folii lub szybki na ekranie. W przypadku, gdy możliwa jest jedynie wymiana zepsutego panelu dotykowego i pozostawienie ekranu, koszty naprawy są naprawdę niewielkie. Dlatego właśnie w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad wymianą zamiast wydawania dużych pieniędzy na nowy model smartfona.

Uszkodzone gniazda

Jedną z najpoważniejszych awarii, którym oprócz uszkodzenia mechanicznego mogą ulegać nasze smartfony jest zepsute gniazdo służące do ładowania. Oznacza to, że po całkowitym rozładowaniu telefonu, urządzenia nie będzie można uruchomić bez dokonania potrzebnej naprawy. Koszty wymiany części w przypadku problemów z ładowaniem uzależnione są od modelu urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z osobą doświadczoną, która wykonuje takie naprawy w serwisie. Mimo wszystko wymiana uszkodzonej części w stosunkowo nowym modelu smartfona jest tańszą opcją niż inwestowanie w zakup kolejnego.

Mikrofon i głośnik

Uszkodzenie mikrofonu lub głośnika najczęściej zauważamy podczas rozmowy telefonicznej. Utrudnienia w komunikacji i konieczność regularnego powtarzania wypowiedzianych słów to wyraźne sygnały do sprawdzenia funkcjonowania mikrofonu lub głośnika w naszym urządzeniu. Jednakże z pewnością taka usterka nie jest powodem, dla którego warto wydawać kilka tysięcy na całkiem nowy telefon. Poza trudnościami w rozmowach telefonicznych uszkodzenie mikrofonu i głośnika nie wpływa w dużym stopniu na możliwość korzystania z innych funkcji.

Opłacalność i ekologia

Współcześnie opłacalność jest bardzo ważnym kryterium w podejmowaniu wielu codziennych decyzji. Jedną z nich jest zdecydowanie się na naprawę telefonu i wymianę uszkodzonych części, ponieważ są to znacznie niższe koszty niż zakup nowych urządzeń. Zakup i wymiana części do telefonów jest również korzystniejszym rozwiązaniem dla naszego środowiska. Zamiast wyrzucać uszkodzony smartfon, możemy go naprawić i korzystać z niego jeszcze przez długi czas.

Jak sprawdzić czy iPhone ma wirusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!