Wosk parafinowy jest używany w większości współczesnych świec. Parafina jest pozostałością po procesie rafinacji ropy naftowej. Badania wykazały, że ten ropopochodny produkt uboczny może uwalniać do atmosfery te same szkodliwe czynniki rakotwórcze, jakie wytwarza samochód podczas spalania benzyny.

Kiedy świeca parafinowa się pali, wytwarza toksyczną sadzę petrowęglową, która może oczerniać ściany, meble i sufity oraz zanieczyszczać przewody w domu. Ta sadza dostaje się do powietrza, którym oddychasz i może być niebezpieczna dla twojego zdrowia. Świece parafinowe zawierają do jedenastu znanych związków rakotwórczych. Chyba nie chcesz ich wdychać, prawda?

Świece sojowe – zdrowa alternatywa!

Świece sojowe zapachowe nie zawierają ropy naftowej, często uzupełniane są z pomocą naturalnych knotów bawełnianych, papierowych i konopnych. Szukaj produkowanych w firmach, gdzie nie przeprowadza się testów na zwierzętach i korzysta się wyłącznie z usług dostawców, którzy mogą zagwarantować taki sam poziom standardów etycznych. Szukaj produktów, gdzie soja nie zawiera herbicydów ani pestycydów, nie zawiera materiałów modyfikowanych genetycznie. Najlepiej jeśli produkt jest w 100% biodegradowalny i nie wytwarza sadzy petrowęglowej.

Korzyści ze świec sojowych

– Czystsze spalanie. Brak toksyn, czynników rakotwórczych i zanieczyszczeń, co oznacza, że sojowe świece są mniej podatne na wywoływanie alergii. I nie ma sadzy petrowęglowej, jak w przypadku świec parafinowych na bazie ropy naftowej.-

Dłuższa trwałość. Wosk sojowy pali się chłodniej, co oznacza, że możesz cieszyć się świecą z wosku sojowego na ogół o 30-50% dłużej niż świeca parafinowa.

– Wybór biodegradowalny i rozpuszczalny w wodzie. Ponieważ często sojowe świece są wykonane z soi, są naturalnie biodegradowalne, co sprawia, że przypadkowe rozlanie jest łatwiejsze do wyczyszczenia za pomocą gorącej wody, mydła i odrobiny smaru do łokci.

– Stymulują gospodarkę, wykorzystując naturalne, odnawialne zasoby.

– Wosk sojowy często jest certyfikowany jako koszerny, nie zawiera herbicydów, pestycydów ani materiałów modyfikowanych genetycznie.

– Wielu producentów zapachowych świec sojowych używa wyłącznie wysokiej jakości mieszanek zapachowych i olejków eterycznych oraz ekologicznych barwników.

– Brak knotów z rdzeniem ołowianym lub cynkowym jest dodatkowym atutem. W świecach sojowych knoty wykonane są zwykle z bawełny, papieru lub konopi.

Jakby tego było mało, sojowe świece zwykle palą się nawet dwa razy dłużej niż większość świec parafinowych. Wybór jest jasny… Świece ekologiczne to sposób na zdrowsze środowisko domowe.

Świece sojowe zapachowe – idealny aromat do Twojego domu

Świece sojowe zapachowe to doskonały sposób na wniesienie do domu ciepłego i zapraszającego zapachu. Wykonane z wysokiej jakości składników i olejków eterycznych, te świece wypełnią Twój pokój pięknym zapachem, który będzie się utrzymywał przez wiele godzin. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć przytulną atmosferę, czy po prostu chcesz cieszyć się relaksującym zapachem, świece sojowe zapachowe są dla Ciebie.

Co wchodzi w skład usługi pogrzebowej?
Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy: jaki musi być?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!