Zbliża się lato. Nastąpi exodus z naszych domów do zazwyczaj dwóch miejsc — plaży lub kempingu. Co oznacza, że Twoje relaksujące, długo wyczekiwane rodzinne wakacje będą dzielone z milionami innych rodzin.

W tym roku powinieneś przeciwstawić się trendowi, połączyć swoje dwie miłości i wybrać się na kempingi nad morzem! Daje to, co najlepsze z obu światów, plus wiele korzyści, minus wiele bólów głowy.

Dlaczego warto zdecydować się na nadmorski kemping?

Unikaj drogich hoteli i tłumów — bo decydując się na kemping możesz za ułamek ceny mieć własną prywatną plażę. Jasne, nie ma usługi ścielenia łóżek ani śniadania kontynentalnego, ale to niewielka cena za unikanie tłumów.

Złuszczaj skórę — po co chodzić do spa, skoro możesz spędzić kilka dni na piasku? Piasek dotrze wszędzie, oj taj. Ale ta ziarnista dobroć sprawi, że Twoja skóra będzie miękka przez kolejne tygodnie! Zasypiaj przy rozbijających się falach — niektórzy ludzie kupują urządzenia dźwiękowe, aby fale usypiały ich do snu. Nie bądź jak niektórzy ludzie. Wyjdź naprzeciw potrzebom i spraw, aby prawdziwe fale były twoją kołysanką podczas snu w słonym powietrzu pod baldachimem gwiazd.

Bądź pierwszą osobą, która poszuka zakopanego skarbu!

Morze jest pełne niespodzianek i tajemnic. Kemping nad morzem pozwala obudzić się, wyjść z namiotu i po raz pierwszy zanurzyć się we wszystkim, co wyrzuciło na brzeg podczas snu — piaskowe złotówki, rozgwiazdy, zakopane skarby. Zbuduj sobie zamek — po co komu hotel w wieżowcu, skoro możesz być architektem i budowniczym własnego zamku z fosą? Możesz to zrobić dokładnie tak, jak chcesz, ale nie zalecamy spania w nim.

Żyw się na świeżych owocach morza — unikaj restauracji pułapek turystycznych. Powiedz nie hot-dogom i pieczonym ziemniakom. Tego lata ulepsz swoją strategię obiadową na obozie, łowiąc własne owoce morza lub jeżdżąc na lokalny targ, a następnie przynosząc je z powrotem, aby ugotować je na otwartym ogniu. Oglądaj niesamowite wschody i zachody słońca! Każdy zachód słońca, który możesz oglądać na zewnątrz, jest wspaniałym zachodem słońca. Ale mało co może przebić widok otwartej przestrzeni wschodzącego lub zachodzącego słońca nad wodą.

Oprócz wędrówek, możesz liczyć na doskonałe zaplecze namiotowe na kempingu – sporo miejsca na rozłożenie namiotów i przyczep namiotowych. Chociaż większość najlepszych miejsc znajduje się w lesie nad morzem, niektóre znajdują się tuż nad brzegiem, co zapewnia wczasowiczom przyjemne poczucie przestronności. Na pewno znajdziesz również kemping dla siebie i zgodnie ze swoimi indywidualnymi upodobaniami.

Zatem zdecyduj się na kemping nad morzem.

Odłącz i ciesz się prostotą natury. Zapomnij o ładowaniu smartfonów, tabletów i konsol do gier, a zamiast tego naładuj własne baterie. Twoje ciało i umysł podziękują Ci za to, a Ty wrócisz do pracy wypoczęty i pełen energii. Wyłącz internet, e-maile, a nawet wiadomości. Wszystko czego potrzebujesz to jeden naładowany telefon na wypadek sytuacji awaryjnych, wyłączony i spakowany. Nic więcej, a przekonasz się czym jest prawdziwy relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!