Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Gdy przychodzi pora, żeby poszło do przedszkola, zależy nam, by spędziło ten czas w przyjaznej atmosferze. Pragniemy, by miało zapewnione bezpieczeństwo i warunki do prawidłowego rozwoju. Dlatego, wielu rodziców decyduje się, aby zapisać swoją pociechę do niepublicznej placówki. Dodatkowym powodem jest problem z dostępnością miejsc w państwowych instytucjach. Poniżej doradzimy jak wybrać odpowiednie miejsce dla Twojego malucha oraz opiszemy przedszkole Figlarz w Bielsku Białej.

  1. Przedszkole niepubliczne – czy warto?
  2. Na co zawracać uwagę przy wyborze prywatnego przedszkola?
  3. Przedszkole Figlarz, dobre miejsce dla Twojej pociechy

Przedszkole niepubliczne – czy warto?

Kiedyś prywatnych placówek nie było wiele i mogły sobie na nie pozwolić wyłącznie osoby zamożne. W miarę upływu lat niepubliczne przedszkola coraz bardziej zyskują na popularności. Powstają nowe ośrodki, oferta jest różnorodna.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie prywatne przedszkola to miejsca godne polecania. Warto wybrać te sprawdzone, polecane przez rodziców, z dobrze wykształconą i doświadczoną kadrą. Jeśli chodzi o rozwój i bezpieczeństwo Twojego maleństwa nie warto ryzykować.

Na co zawracać uwagę przy wyborze prywatnego przedszkola?

W pracy z małymi dziećmi kluczowa jest liczebność grupy. Im mniejsza grupa, tym łatwiej z nią pracować. Wychowawca ma czas, by każdemu wychowankowi poświęcić wystarczająco uwagi. Nauczycielowi łatwiej też zauważyć wszelkie niepokojące sygnały.

Do prawidłowego rozwoju małego dziecka bardzo ważna jest pełnowartościowa dieta. Warto wybrać miejsce, które zwraca uwagę na zdrowe pożywienie. Bywa, że alergie, stan zdrowia dziecka, religia lub światopogląd rodziców narzuca ograniczenia, co do spożywania niektórych pokarmów. We wielu niepublicznych przedszkolach, w takich sytuacjach, istnieje możliwość przygotowania specjalnych posiłków.

Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe zajęcia, w tym zajęcia sportowe czy artystyczne w ofercie danego ośrodka. We wielu miejscach takie aktywności nie są dodatkowo płatne.  Dobrze jest dowiedzieć się, jak wygląda organizacja czasu naszych pociech. Z jednej strony ważna jest duża ilość rozwijających aktywności, a z drugiej konieczny jest czas na swobodną zabawę i odpoczynek.

Zanim zapiszemy dziecko do przedszkola, powinniśmy odwiedzić placówkę i na własne oczy zobaczyć jej wyposażenie oraz przekonać się, czy przestrzeń jest bezpieczna i przyjazna dla małego dziecka.

Najważniejsi w przedszkolu są ludzie, którzy je tworzą, ich podejście do swojej pracy i do ucznia. Wychowawca z pasją to prawdziwy skarb! Warto dowiedzieć się czegoś o kadrze, kwalifikacjach pracowników. Należy zwrócić też na niematerialne, międzyludzkie aspekty, tak ważne w wychowaniu małego człowieka, naukę wartości, akceptującą postawę, poszanowanie dla odmienności i indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Przedszkole Figlarz, dobre miejsce dla Twojej pociechy

Polecamy zapoznanie się z ofertą Europejskiego Przedszkola Figlarz w Bielsku Białej. Wiele lat doświadczenia (od 2009 roku), a także opieka i edukacja na wysokim poziomie pozwoliła wypracować placówce dobrą renomę. Przedszkole zapewnia naukę w duchu tolerancji, bliskie jest modelowi edukacji otwartej na inne kultury i sposoby życia.

Ciekawa jest oferta zajęć dodatkowych: joga dla dzieci, basen, zajęcia z ceramiki, spotkania muzyczne i wiele innych.

Przedszkole dysponuje też ogrodem dostosowanym do potrzeb kilkulatków, idealnym do aktywności na świeżym powietrzu.

Placówka bierze udział w programach finansowanych przez Unią Europejską, przykładem jest realizowany w przedszkolu projekt Otwieramy okno na świat – wyrównywanie szans, edukacja otwarta na inne kultury i sposoby życia. Więcej informacji: https://figlarz.eu/

 

1 thought on “Dobre przedszkole dla Twojej pociechy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!